1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Tarım Bakanlığı Personelleri İçin Yer Değiştirme Duyurusu Yayınlandı
Tarım Bakanlığı Personelleri İçin Yer Değiştirme Duyurusu Yayınlandı

Tarım Bakanlığı Personelleri İçin Yer Değiştirme Duyurusu Yayınlandı

Tarım Bakanlığı bünyesinde görev yapan kamu personellerinin yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin duyuru Bakanlık tarafından yayınlandı.

A+A-

Başvuru Şartları. Bu duyuruya göre Tarım Bakanlığı’nın taşra personelleri boş olan kadrolara yer değiştirme suretiyle geçiş yapabilecekler. Bu geçiş için başvuru yapacak personellerin çalıştıkları ilde en az 2 yıldır çalışıyor olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra hali hazırda çalışılan kurumda da 3 yılın dolmuş olması istenmektedir. Bu şartları taşımayan adaylar başvuru yapamayacaklardır.

Boş Kadrolar. Personeller yer değiştirme suretiyle atanmak istedikleri yerleri tercih edeceklerdir. Boş olan yerler 11 Mayıs tarihinde Bakanlık tarafından ilan edilecektir. Aynı kadronun birden fazla kişi tarafından tercih edilmesi durumunda kişiler arasında sıralama yapılacaktır. Bu sıralama personellerin hizmet puanlarına göre gerçekleştirilecektir.

Başvurular 21 ile 25 mayıs tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecektir. Doldurulan form daha sonra çıktı alınarak birim amiri tarafından imzalanacak ve bir nüshası da kişiye verilecektir. Tercih sonuçları ise 25 Haziran tarihinde açıklanacaktır. Bu sonuçlara göre adaylar belirlenen yere en geç 3 ay içerisinde başlama yapmaları gereklidir. Başlama yapmayanlar için ise 2 yıl süreyle bu imkandan yararlanama cezası verilecektir.

Mazeret sebebiyle yararlanamayanlar ise müstesna tutulmuştur. Ayrıca yerleştirme sonuçlarına itiraz etmek isteyen adaylar için de hak tanınmıştır. Bu kapsamda 25-28 Haziran tarihleri arasında sonuçlara itiraz edebilmek mümkün olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.