1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tarım Bakanlığı’nda 10 Bin Atama Unutuldu
Tarım Bakanlığı’nda 10 Bin Atama Unutuldu

Tarım Bakanlığı’nda 10 Bin Atama Unutuldu

Başkanlık sisteminden önce 10 bin personel alımı sözü verilmişken halen daha bu konuda bir adım atılmadı. İŞKUR üzerinden teker teker alım yapılıyor.

A+A-

Teker Teker Alım Yapılıyor; Tarım Bakanlığı bünyesinde 10 bin personel alımı yapılacağına yönelik olarak açıklamalar yapılmıştı. Ancak başkanlık sisteminin gelmesi ile birlikte bu söz tarihe karıştı. Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ise bakanlıkların birleştirildiğini ve bu nedenle norm kadro çalışmalarının yapılacağını ifade etmişti. Ancak norm kadro çalışmaları bir türlü sonuçlanmadı ve personel alımı gerçekleştirilmedi.

Hali hazırda çok sayıda memur adayı alım yapılmasını bekliyor. Ancak alımlar birer ikişer yapılıyor. Memur adayları ise alımların artırılmasını talep ediyorlar. Mühendis ve veteriner alımları yapılarak tarım ve hayvancılıkta ilerleme kaydedilmesi bekleniyor. Bu konuda Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın adım atması gerekiyor.

Ancak bu sayede alımlar gerçekleştirilebilir. Tarım Bakanlığı 10 bin personel alımı yapılıp yapılmayacağı konusunda henüz bir adım atılmadı. Tarım Bakanı Pakdemirli de adaylara özel sektörü tavsiye etmişti. Ancak veteriner ve mühendislerin özel sektördeki faaliyet alanları sınırlı sayıda kalmaktadır. Bu nedenle istihdam sağlamak ve tarım ile hayvancılığı geliştirmek için personel alımı yapılması gerekiyor. Böylelikle kontrollü olarak tarım ve hayvancılık geliştirilebilir. Yerli üretim artırıldıkça fiyatlar düşecek ve ithalat da azalacaktır. Üstüne bir de ihracat yapmak mümkün olacaktır. Bu da ülke ekonomisine ciddi bir katkı sunacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum