1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Tarım KPSS 60 Puanla 28 Memur Alımı 8 Şehir Başvurusu Yayımladı
Tarım KPSS 60 Puanla 28 Memur Alımı 8 Şehir Başvurusu Yayımladı

Tarım KPSS 60 Puanla 28 Memur Alımı 8 Şehir Başvurusu Yayımladı

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği KPSS 60 puanla 28 memur alımı 8 şehir başvuruları yayımlandı. Alım 2 unvanda ve 2 farklı öğrenim durumunda yapılmaktadır. Adaylar hangi şehir için başvuru yapacağı ve kadro dağılımları bulunmaktadır.

A+A-

Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliğine KPSS 60 puanla 28 memur alımı başvurusu yayımlandı. 8 şehre alım yapılacağı üzere şehir isimleri verilmiş olup kadro dağılımları kılavuz içerisinde bulunmaktadır.

Malatya Bölge Birliğine bağlı ekli tablolarda belirtilen illerde istihdam edilmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapılacaktır.

Başvuru tarihi; 28.10.2019 tarihinde başlayacak olan başvurular şahsen yapılacak olup, son başvuru 08.11.2019 günü saat 18.00’e kadardır. Başvurular, aşağıda irtibat adresi belirtilen Malatya Bölge Birliği tarafından alınacaktır.

Malatya, Bingöl, Tunceli, Van, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ ve Muş şehirleri alım yapıyor.

Kooperatif görevlisi kadrosunda 2 kişi işe alınacak önlisans mezunu adaylarda aranan özel şartları: Adayların, ÖSYM tarafından 04 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

Kooperatif görevlisi alımı 7 memur işe alınacak. Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Ziraat mühendisi alımı 19 kadroda işe alınacak adaylarda aranan özel şartlar: 20.11.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (20.11.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.) Ziraat Mühendisi adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar Bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir. Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi bulunmayanlar Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile başvuruda bulunabileceklerdir. Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile başvuruda bulunan Ziraat Mühendislerinin ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 ve 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliği'ne bağlı il sınırları (Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Muş, Tunceli ve Van) içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır. Adayın 6 aylık ikametgah şartının teyidi; ibraz edeceği Adres Bilgileri Raporu veya e-devlet Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda yer alan “Tescil Tarihi” kısmından yapılacaktır. Bu nedenle Adres Bilgileri Raporu veya e-devlet Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda yer alan “Tescil Tarihi” kısmında yapılan değişiklik, bu ilanın yayınlandığı tarih olan 21 Ekim 2019 itibariyle dikkate alınmayacaktır.

Malatya Tarım Kredi 28 memur alım kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum