Tarım Kredi 2 Bölge Birlikleri 43 Kamu Personeli Alacak

Tarım Kredi 2 Bölge Birlikleri 43 Kamu Personeli Alacak

Tarım Kredi Samsun Bölge Birliği 28, Tarım Kredi Trabzon Bölge Birliği ise 15 kamu personel alımı için ilana çıktı. 43 kamu personeli alımına adaylar nasıl başvuru yapacağı ve tarihleri verilmiştir.

Samsun 28 kamu personeli alımı ve Trabzon 15 kamu personeli alımı toplam 43 kişi olarak yapılıyor.

Alınacak olan kişiler kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi olarak istihdam edilecektir. Lisans mezunu kooperatif görevlisi alımı, önlisans mezunu kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi olmak üzere 3 farklı pozisyona alım yapılacaktır.

Memur olma genel şartlarının sağlanmasının yanı sıra bazı özel şartlar aranmaktadır. Bölge birliklerine başvuracak olan kişiler ya da aileleri en az son 6 aydır, bölge birliğine bağlı illerde ikamet ediyor olmalıdır. Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi olmak üzere 3 başlıkta başvuru kabul edilecektir.

KPSS lisans veya önlisans puanı en az 60 olan, belirlenen lisans veya önlisans mezuniyeti sağlanan adayların başvurusu kabul edilecektir. Eğitim şartları başvuru yapılan pozisyon bazında değişmektedir. 30 yaşından büyük olanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olan ziraat mühendisleri için KPSS şartı aranmaz. Belgesi olmayanlar ise bakanlığın açtığı sınavda başarılı olarak bu belgeleri alabilmelidir. Aksi takdirde iş sözleşmesi sona erdirilir.

Başvuru Şekli

Başvurular 18 Kasım 2019’da başlar ve 29 Kasım günü saat 18.00’da sona erer. Başvurular bizzat bölge birliklerine yapılır.

Samsun ve Trabzon bölge birlikleri personel alım kadroları, şartları ve başvuru süreleri aynıdır. Ancak başvuru yapacak olan adayların ilanı incelemesinde fayda vardır.

Samsun Bölge için tıkla. Trabzon Bölge için tıkla.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.