1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Tarım Kredi Kooperatifleri 9 Şehir 37 Memur Alımı; KPSS 60 Puan
Tarım Kredi Kooperatifleri 9 Şehir 37 Memur Alımı; KPSS 60 Puan

Tarım Kredi Kooperatifleri 9 Şehir 37 Memur Alımı; KPSS 60 Puan

Tarım Kredi Kooperatifleri KPSS 60 puanla 9 şehir 37 memur alımı ilanı yayımladı. Alıma başvuracaklar ilan durumlarına göre değişiyor. Alım Kooperatif görevlisi ve Ziraat Mühendisi olarak yapılmaktadır. Memur alımı başvuru formu link adresi verilmiştir.

A+A-

Tarım Kredi Kooperatifleri KPSS 60 puanla 9 şehir 37 memur alımı ilanları yayımladı. Alımı yapan şehirler olarak Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak ve İstanbul şehirleri verilmiştir. Alım 2 farklı (Kooperatif görevlisi ve Ziraat mühendisi) olarak yapılıyor. Adaylar aşağıda bulunan link adresleri üzerinden tablolara ve kadro dağılımlarına ulaşabilir. Tarım Kredi Kooperatifleri memur alımı detayları...

Sakarya Bölge Birliği Kooperatif Görevlisi Alımı Ve Ziraat Mühendisi Alım İlanı:

Adaylarda Aranan Genel Şartlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak.

07.10.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (07.10.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.).
Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir).

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak.

Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

Adaylarda Aranan Özel Şartlar;

Başvuruda bulunacak adayların Tablo I, Tablo II ve Tablo III’de belirtilen özel şartları taşıması gerekmektedir.
Sakarya Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak ve İstanbul ili Anadolu Yakası) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır.

Başvurular adayın ikamet ettiği il bazında; Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir. Adaylar son ikamet ettiği il dışında başvuru yapamayacaktır.

Lisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 – 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) ve 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması, ayrıca adayların, Tablo I’de belirtilen Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Önlisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 04 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması,  ayrıca Tablo-II’de belirtilen bölümlerden herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.

Ziraat Mühendisi alımı kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan; Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olmayanlar, 2018-2019 KPSS Lisans sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı ile başvuruda bulunabileceklerdir. (Başvuruda bulunacak adayların; Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgelerinde “Ziraat Mühendisi” unvanına sahip olduklarına dair ibarenin bulunması gerekmektedir.).

Mülakat neticesinde başarılı bulunarak göreve başlatılmaları halinde, başlatıldıkları tarihten sonra T.C Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan ilk iki Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancılık Sınavından birinde başarılı olmaları ve Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesini Kuruma ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki Ziraat Mühendislerinden sınav sonucunda alacakları Belgeyi Kuruma ibraz edeceğine dair Taahhütname alınacak olup, taahhütnamenin şartlarını yerine getiremeyen adayların iş sözleşmeleri sonlandırılabilecektir.

KPSS’de yüksek puan almak işe başlatılmalarda tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. İlan ve ekinde yer alan iş talep formlarının açıklama bölümünde belirtilen niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

Önlisans mezunu olarak başvuruda bulunan adayların başvurularının geçerli olabilmesi için, Kurumumuza başvuru tarihi itibariyle herhangi bir Lisans programından mezun olmamaları gerekmektedir. Hem Önlisans, hem de Lisans programlarından mezun olan adayların Önlisans mezunu olarak yaptıkları başvurular geçersiz sayılacaktır. Bu durumun daha sonra tespit edilmesi halinde göreve başlatılan adayların iş sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz olarak sonlandırılacaktır.

Ortak Ve Personel Çocuklarına İlişkin Kontenjan;

İl bazında alınacak personel sayısının % 20’si oranında (Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri ayrı ayrı değerlendirilecek) ortak ve personel (eski personel dâhil) çocuklarına kontenjan tanınacaktır. Bu kontenjan kapsamındaki adaylar KPSS puan türüne göre yapılacak genel sıralamaya tabi olmaksızın, kendi aralarında ilgili KPSS puanı ile sıralamaya tabi tutulacaklardır.

Başvuru Şekli Ve Süresi;

9 Eylül 2019 tarihinde başlayacak olan başvurular şahsen yapılacak olup, son başvuru 20 Eylül 2019 günü saat 18.00’e kadardır. Başvurular, aşağıda irtibat adresi belirtilen Sakarya Bölge Birliği tarafından alınacaktır.

Sakarya Tarım Kredi Kooperatifleri memur alımı için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili Haberler