Tarım ve Cumhurbaşkanlığı 94 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Tarım ve Cumhurbaşkanlığı 94 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Tarım ve Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan iki ayrı ilan ile 94 kamu personeli alımı yapılıyor. Kamu personel alımına başvuru yapacak adaylar için şartlar ve KPSS durumları aşağıda verilmiştir. Alımı gerçekleştirecek şehirler hangileri olduğu detayla

Tarım ve Cumhurbaşkanlığı 94 kamu personeli alımı başvuruları devam ediyor. Farklı ilan ile ayrı başvuru tarihlerine sahip ilanlar olarak yayımlanmıştır. Alım branş dağılımı ve kadro dağılımları 2 kılavuz ile birlikte verilmiştir. Başvuru yapacaklar şartları ve başvuru şeklini dikkatli okuyarak yapması gerekiyor.

Tarım Kredi Kooperatifleri 4 şehre yerleştirilmek üzere 35 kamu personel alımı yapılacaktır. Bu kapsamda şehirler, şartlar ve öğrenim durumlarına göre kadro dağılımı haberimiz içerisindedir. Kayseri Bölge Birliğine bağlı Kayseri, Kırşehir, Yozgat ve Nevşehir illerde istihdam edilmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapılacaktır.

Önlisans; Kayseri bölge birliğine bağlı kooperatiflerde kooperatif görevlisi alımı 4 kişi için önlisans mezunu adaylarda aranan özel şartları; Başvuruda bulunacak adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliği'ne bağlı il sınırları (Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat) içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır. KPSS 60 puanı olması, 27.11.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak,

Lisans; Kayseri bölge birliğine bağlı kooperatiflerde kooperatif görevlisi alımı 15 kişi için lisans mezunu adaylarda aranan şartlar; Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir. ÖSYM KPSS 60 puan almış olması gerekmektedir.

Ziraat mühendisi alımı 16 kişi için adaylarda aranan özel şartları; Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi bulunmayanlar Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile başvuruda bulunabileceklerdir. Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile başvuruda bulunan Ziraat Mühendislerinin ÖSYM KPSS 60 puan almış olması gerekmektedir. Ziraat Mühendisi adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar Bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

Cumhurbaşkanlığı Bütçe Başkanlığının duyurduğu memur alımı ilanı 4 Kasım 2019 günü mesai bitimine kadar devam edecek. Alımı yapılacak memurlar Cumhurbaşkanlığı bünyesinde görevlendirilecek. Kadro dağılımı: Alımı yapılacak 59 memurun kadro dağılımı şu şekildedir.

Sınav başvuruları 21 Ekim'de başlamıştı ve 4 Kasım 2019 günü mesai bitimine (saat 18.00) kadar devam edecek. Adaylar Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı internet sitesinde yer alan duyurularda yer alan başvuru linkini kullanarak başvuru yapabilecek.

Açılan sayfada kimlik kartını tarayıcıdan sisteme yükleyecek aday sonraki aşamada başvuru yapacak. Aday sisteme KPSS sonuç belgesini, YDS’den alınan sonuç belgesini ve kendi el yazısı ile yazılmış özgeçmişini de sisteme yükleyecek. Yayımlanan ilana başvurmak için İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Sosyoloji, İstatistik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir. Sınava başvuracak adayın aşağıdaki tabloda belirtilen puan türlerinde taban puanı alması gerekmektedir.

Tarım kılavuzları için tıklayın. Cumhurbaşkanlığı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum