1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Tarım Ve Orman Bakanlığı 1150 Kamu Personeli Alımı Son Günü
Tarım Ve Orman Bakanlığı 1150 Kamu Personeli Alımı Son Günü

Tarım Ve Orman Bakanlığı 1150 Kamu Personeli Alımı Son Günü

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara uygun 1150 orman mühendisi alımı yapılacak. 2018 yılında yapılmış olan

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın OGM bünyesinde Orman Mühendisi kadrosu için 1150 kişiyi alacak. Sınav için 4600 aday yarışacaklar ve şanslı olanlar kazanacak. 

Sınava İlişkin Bilgiler

24 Eylül ve 7 Ekim 2019 tarihleri arasında kurumun internet adresinden başvuru yapacak adaylar, en yüksek puan alandan başlayarak sıralamayla çağrılacak. Belirlenen pozisyon sayının 4 katı aday çağrılarak sözlü sınav ve uygulamalı sınava dahil edilecek. Adaylar uygulama ve sözlü sınava girip girmeyeceklerini 27 Ekim 2019 tarihine kadar aynı adresten öğrenebilecek. Sisteme e-devlet şifresiyle girildiği için adayların e-devlet şifresi edinmeleri gerekecek. Sınav yeri ve tarihi bu tarihe kadar sitede ilan edilecek. Orman mühendisi alımı sınavları ve diğer şartlar ise şu şekilde olacak:

Adaylarda Aranan Şartlar

Adaylar genel kültür konularından 10, genel ormancılık bilgisinden 10 puan alacaklar. Yazılı sınavda ise uygulamalı orman yangınıyla mücadele, fidan üretimi ve bakımı, ağaç kesimi gibi konularda denemeye tabi tutulacaklar. 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek olan puanlama sonucu adaylar sözleşmeli memur olarak çalışma şansına sahip olacaklar. 

Türkiye genelindeki illerde yapılacak olan orman mühendisi alımı için 2018 KPSS P3 puan diliminde en az 60 almak
Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, Etnomoloji  ve Fitoplatoloji için aynı dalda yüksek lisans derecesine sahip olmak, Yurdun her yerinde görev yapabileceğine dair sağlık raporuna sahip olmak.

Orman mühendisi alımı için gereken şartları taşıyan adaylar uygulama sınavına girecek ve başarılı olmaları halinde sözleşme imzalamak için çağrılacaktır. Sınav sonuçlarının ilan edilmesinin ardından göreve başlayacak adaylar, 20 iş günü içinde ilgili kuruma başvuru yapmak zorundadır. Başvuru yapmayan adaylar yerine yedek adaylar çağrılacaktır. Başvuru kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum