1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Memur Alımında Mülakattan
Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Memur Alımında Mülakattan

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Memur Alımında Mülakattan

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı 12 Bin sözleşmeli sağlık çalışanı kamu personeli alımı Bakanı Koca mülakattan adayların KPSS sıralamasıyla alınacağını mülakat olmayacağını duyurdu. OGM 5 memur alımı adayları da mülakat olmasın KPSS sıralaması olsun talep

A+A-

Kamu kurumlarının bir çoğunda mülakat ile alım yapılıyor. Ancak adaylar mülakat sınavı olmaması yönünde fikir birliğine varmış durumdadır. Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bin memur alımı yapılacağı üzere bu alımların Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı gibi mülakatsız ve sadece KPSS sıralaması ile hakkaniyetli yapılması talepleri bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan Üniversite Hastanelerine 12 Bin sözleşmeli sağlık çalışanı kamu personeli alımı duyurusuyla beraber birçok iş arayan sağlık personeli adayları mülakat duyurusuyla hakkaniyetli bir alım olmayacağını bununla beraber hayalleri olan bölümlerde iş bulmanın zorlaşacağı yönünde sosyal medya aracılığı ile seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Kocaya ilettiler.

Bunun yanı sıra adaylar sosyal medya aracılığıyla Sanatçı Haluk Leventte ulaşarak sıkıntılarını dile getirilmesi yönünde destek aradılar. Aradığını bulan sağlık personeli adayları 25 Mayıs 2019 tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 12 Bin Sözleşmeli Sağlık personeli alımlarının KPSS sıralamasıyla yapılacağını resmen duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde 5 Bin kamu personeli alımı Orman Genel Müdürlüğünde istihdam edileceği duyurulmuştu. Alımların KPSS ek olarak mülakat yoluyla yapılacağı duyuruldu. Adaylar mülakatın kaldırılmasını ve KPSS sıralaması ile olmasını istemektedirler.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımlarında kadro dağılımları şu şekilde; 2700 Personel Orman Muhafaza Memuru alımı istihdamı, 1200 Mühendis alımı istihdamı, 300 Şoför alımı istihdamı ve 800 Düz memur alımı istihdamı yapılacak.

OGM alımlarında 2018 yılı KPSS puanları sözlü ve uygulamalı sınavdan başarılı adayların istihdamları yapılacak. Bu açıklama ile 5 Bin personel alımını mülakat ile değil KPSS sıralaması ile yapılmasını istemektedirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum
Benzer Haberler