Tarım ve Orman Bakanlığı 6 Personel Alımı Sona Eriyor

Tarım ve Orman Bakanlığı 6 Personel Alımı Sona Eriyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre en az lise mezunu personel alımı yapılacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre fotoğrafçı, büro yönetimi ve sekreterlik/büro yönetimi ve yönetici asistanı, ziraat mühendisi, endüstriyel bakım onarım teknisyeni/endüstriyel elektronik teknisyeni ve ahşap doğrama teknolojisi teknisyeni kadrolarında istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 5 Ağustos 2019 Pazartesi tarihi olarak belirtilmiştir. Adayların son başvuru tarihine kadar iş ilan numarasını kullanarak İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla veya İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı fotoğrafçı alımı başvurularında kullanılacak iş ilan numarası 00005094199, büro yönetimi ve sekreterlik/büro yönetimi ve yönetici asistanı alımı için 00005094159, ziraat mühendisi alımı için 00005094296, endüstriyel bakım onarım teknisyeni/endüstriyel elektronik teknisyeni alımı için 00005094263, ahşap doğrama teknolojisi teknisyeni alımı için 00005094336 ve inşaat boyacısı alımında 00005094381 olarak belirtilmiştir.

İnşaat boyacısı alımında adaylarda aranan şartlar; lise mezunu olmak, en az 2 yıl deneyim sahibi olmak, 18-35 yaş aralığında olmak, Ankara’da ikamet ediyor olmak olarak belirtilmiştir.

Fotoğrafçı alımında; en az lise mezunu olmak, 18-27 yaş aralığında olmak, en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak, MEB onaylı sertifikaya sahip olmak, Photoshop ve Autocad programına hakim olmak şartları aranmaktadır.

Büro yönetimi ve yönetici asistanı alımında adayların; iki yıllık eğitim veren üniversitelerin büro yönetimi ve sekreterlik bölümünden mezun olması, 18-35 yaş aralığında olması, en az 4 yıl tecrübe sahibi olması ve KPSS’den en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

Ziraat mühendisi alımında aranan şartlar; ziraat ve orman fakültelerinin tarımsal biyoteknoloji bölümünden mezun olmak, KPSS’den en az 60 puan almış olmak ve 18-30 yaş aralığında olmak olarak belirtilmiştir.

Endüstriyel bakım onarım teknisyeni alımı için adayların; liselerin endüstriyel bakım onarım bölümünden mezun olması, Ankara’da ikamet ediyor olması ve 18-27 yaş aralığında olması gerekmektedir.

Ahşap doğrama teknolojisi teknisyeni alımında; liselerin ahşap doğrama ve ahşap teknolojisi bölümlerinin birinden mezun olmak, 18-35 yaş aralığında olmak ve en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak şartları aranmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.