Tarım ve Orman Bakanlığı 826 İşçi Alımı Kuraları Ne Zaman Açıklanıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı 826 İşçi Alımı Kuraları Ne Zaman Açıklanıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 29 Aralık 2020 tarihinde İŞKUR'da yayımlanan ilanda Daimi Kadroda farklı unvanlarda En az İlköğretim Mezunu 826 İşçi alımı yapılacağı duyurulmuştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı 29 Aralık 2020 tarihinde İŞKUR'da Daimi Kadroda farklı unvanlarda 826 İşçi alımı yapılacağını duyurmuştu.

Tarım ve Orman Bakanı açıkladı

Konu ile alakalı olarak Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli "Alımı yapılacak 826 işçi, İŞKUR üzerinden gerekli şartları taşıyanlar arasından kura ile belirlenecek. Dolayısıyla alımda mülakat olmayacak.'' demişti.

Başvurular ne zaman sona erdi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 29 Aralık 2020 tarihinde İŞKUR'da yayımlanan ilanda başvuru süresi 3 Ocak 2021 tarihinde başvurular sona ermişti.

İlana başvuru yapan binlerce aday kura çekim sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda meraklı bekleyişlerini sürdürmektedirler.

Adaylar için kura çekim işlemleri ne zaman yapılacak

Yapılan açıklamada, Adaylar için Noter kura çekiminin 16 Ocak 2021 tarihinde saat 10:00’da Tarım ve Orman Bakanlığı merkez kampüsünde bulunan Atatürk Konferans salonunda gerçekleştirileceği duyuruldu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı kura çekim sonuçları ne zaman açıklanacak

Kura çekimi 16 Ocak 2021 günü saat 10.00'da Bakanlığın merkez kampüsünde bulunan Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Sonuçların gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Peki Adaylarda aranan genel nitelikler nelerdi

En az İlköğretim Mezunu olmak, 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak, Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak, İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını aşmamış olmak ve Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum