1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Tarım ve Orman Bakanlığı Kamu Personeli Alacak! Açıktan Atama ve Hizmet İçi
Tarım ve Orman Bakanlığı Kamu Personeli Alacak! Açıktan Atama ve Hizmet İçi

Tarım ve Orman Bakanlığı Kamu Personeli Alacak! Açıktan Atama ve Hizmet İçi

Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personeli alımı için duyuru yayımladı. Bakanlığın duyurusuna göre açıktan atama ve hizmet içi olarak başvuru kabul edecektir. Alınacaklar nereye ve hangi ünvanlarda alınacağı haberimizde verilmiştir.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personeli alacak. Bakanlık duyurusuna göre alım açıktan veya hizmet içi olarak yapılacaktır. Ayrıca alınacakların ünvanları ve kadro şekilleri verilmiştir. Tarım Bakanlığı duyurusunda alınacakları yurt dışında görevlendirecektir.

Bakanlık Makamının talimatları doğrultusunda, Bakanlık yurtdışı teşkilatında boş bulunan Tarım Müşavirlikleri atama süreci için başvuru alınacaktır. Bu kapsamda başvuruda bulunmak isteyen adayların "Yurtdışında Daimi Görevlere Atanacak Personel Hakkında Yönetmelik" doğrultusunda;

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2- En az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olmak.

3- Gerekli ve yeterli mesleki bilgiye sahip olmak.

4- Yabancı dil bilmek.

5- Hizmetin gerektirdiği temsil yeteneğine sahip olmak.

6- Açıktan atananlar hariç olmak üzere, kamuda en az üç yıl hizmeti bulunmak.

7- Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli için kendi mevzuatında öngörülen disiplin cezalarını, diğer personel için aylıktan kesme ve daha ağır bir disiplin cezası almamış olmak şartları aranmaktadır.

Yukarıda yer alan şartları sağlayan adaylar;

1. “Yurtdışı Tarım Müşavirliği Başvuru Formu” nu doldurup, imzalayarak taranmış bir şekilde.

2. Yabancı dil bilgisi yeterliliklerini gösteren “Yabancı Dil Yeterlilik Belgesi”nin taranmış bir kopyasını.

3. Mezuniyet belgelerinin taranmış bir kopyasını.

4. En geç 26 Temmuz 2019 saat 18:00’e kadar abdgm.tarimmusavirligi@tarimorman.gov.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Yabancı Dil; Personelin öncelikle görevlendirileceği ülkenin resmi dilini veya İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini bilmesi şarttır. Yabancı dil bilgisi yeterliliği için YDS' den en az yetmiş puan alınması veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olunması şarttır.

Yabancı dil yeterlilik belgesi üç yıl geçerlidir. Birinci fıkrada belirtilen dillerin resmi dil olarak konuşulduğu ülkelerde, Yükseköğretim Kurulunca denkliği kabul edilen lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlayanlar ile resmi dili Türkçe ve lehçesi olan ülkelere görevlendirilecekler hakkında anılan fıkrada öngörülen yabancı dil yeterliliği belgesine sahip olma şartı aranmaz. Yabancı dil bilgisi yeterliliği için eşdeğerlik T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Yönergesi" hükümlerine göre değerlendirilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum