Tarım ve Orman Bakanlığından Çok Sayıda Bürokrat Görevden Alındı

Tarım ve Orman Bakanlığından Çok Sayıda Bürokrat Görevden Alındı

Bakanlıklar bünyesinde devam eden üst düzey yönetici ve bürokrat atamaları resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmeye devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti bürokratik görevlendirilmeleri kapsamında gerçekleştirilen üst düzey kamu personeli, yönetici ve bürokrat görevlendirilmeleri ile ilgili verilen tayin kararları onaylanarak resmi gazetede yayımlanmaya devam ediyor.

Söz konusu görevlendirmeler ve görevden almalar için belirleyici olan karar metinleri Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile yayımlanırken, resmi gazetede yer alarak resmen kamuoyunun bilgisine sunuluyor.

Bu sınırlar dahilinde yaşanan son gelişmelerden olan bakanlıklar dahilinde belirlenen görev tayin kararları ile ilgili olarak bugün tarihli resmi gazetede bir görevden almam metni yayımlandı.

22 Temmuz 2019 tarihli olan resmi gazetede yer alan görevden alma kararı ile ilgili olarak yer alan bilgilere göre; Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Yusuf ŞAHİN, Mehmet Zeki TEMUR ve Zekeriya MERE 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alındığı ilan edildi.

Ayrıca; Tarım ve Orman Bakanlığı; 7. Bölge Müdürü Etem BOZ, Şımak İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir KILIÇ, Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya SARIKOCA, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alındığı bilgisi kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.