1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alımı
Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alımı

Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alımı

Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alımı için ilan 27 Haziran 2019 tarihinde yayımladı. Alımlar lisans ve doktora mezunları arasından yapılacaktır.

A+A-

Orman Genel Müdürlüğü tarafından 27 Haziran 2019 tarihinde sözleşmeli pilot alımı yapılacağı yayımlandı. Başvuracaklar lisans veya doktora yapmış olması isteniyor. Alımlarda en az 500 saat pilot sertifikası olan adaylar başvuru yapabiliyor.

Erkek adayların askerlikle ilgisi bulunmamak. Ülke genelinde çalıştırılmayı, Ulusal ve uluslararası yapılacak tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek. Verilen görevle ilgili 7/24 zaman esasına göre çalışmayı kabul etmek. Kurumda göreve başladıktan sonra 3 yıl süre zarfında sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmemek. Türk Silahlı Kuvvetleri veya hava uçuş eğitim kurumlarından pilot lisans ve sertifikasına sahip olmak.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) SHY-1 uyarınca alınmış "Uçuş Ekibi Lisansı" na sahip olmak. Başvuru tarihi itibariyle geçerli minimum CPL(A) / IR (A) lisansı ve çift motor IR lisansına sahip olmak ve ayrıca ATPL teori sınavlarını geçtiğine dair belgesi olmak. Toplamda en az 500 saat uçmuş olmak (Simülatör uçuşları hariç) ve bu uçuşlarını SHGM kurallarına göre düzenlenmiş "Pilot Uçuş Kayıt Defterinden" belgelemesi istenmektedir.

Başvurular 8 Temmuz 2019 tarihinde başlayıp 16 Temmuz 2019 tarihinde sona erecektir. Başvuru şahsen veya posta yolu ile yapılması isteniyor.

Orman Genel Müdürlüğü pilot alımı için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.