1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeron İşçi Sorunlarının Çözümü Toplu İş Sözleşmesinde Saklı
Taşeron İşçi Sorunlarının Çözümü Toplu İş Sözleşmesinde Saklı

Taşeron İşçi Sorunlarının Çözümü Toplu İş Sözleşmesinde Saklı

Her geçen gün yaşanan mağduriyetlerin akabinde hak taleplerinde bulunmayı amaç edinen taşeron işçiler için yapılan açıklamada TİS vurgusu yapıldı.

A+A-

Ülke genelinde milyonlarca taşeron işçi için hayati derecede öneme sahip olan sosyal ve özlük haklara dair genel değerlendirmeler uyarınca gerçekleştirilen sorunlara çözüm arayışlarına dair önemli veriler sendika yetkilileri tarafından konuşulmaya başlandı.

Özellikle geçtiğimiz süreçte kadroya geçmiş olan taşeron işçilerin sorunlarının çözümü konusunda önemli derecede beklentilere sahip olan sendika yetkilileri seçim öncesi süreçte bekledikleri imkanların sağlanmaması sebebi ile kadroya alınmayan taşeron işçiler üzerinden çözümsüzlüğün geleceği bir süreç öngörmeye başladılar.

Bahsi geçen durumda kadroya alınmayan taşeron işçilerin özellikle seçim sonrası süreçte ana maddeye getirilmesi öngörülerinin de doğru çıkmadığını vurgulayan sendika yetkilileri, kadroya alınmayan taşeronların mağduriyetlerinin uzamasından oldukça endişeli bir hal içerisinde açıklamalarda bulunmaya devam ettiler.

Son yapılan açıklamaların kıymetli verisi olarak özellikle hem kurum ve kuruluş yetkililerine hem de işçilerin ferahlayacağı bir çözüm önerisi için arayışa geçen sendika sözcüleri; konu ile ilgili olarak her maddesinde mutabakata varılan bir toplu iş sözleşmesi imzalanması gerektiğini basın açıklamaları ile yinelediler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler