1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeron İşçilerden Milletvekillerine Mektup
Taşeron İşçilerden Milletvekillerine Mektup

Taşeron İşçilerden Milletvekillerine Mektup

Kadroya geçen taşeron işçiler ile kadro hakkı elde edemeyenler bulundukları illerdeki milletvekillerinin tamamına mektup göndererek durumlarını anlatıyorlar.

A+A-

Enflasyon Zammı Talebi
Kadroya geçen işçilerin milletvekillerine gönderdikleri mektupların içeriğinde ilk sırayı enflasyon zammı yer alıyor. Zira kadroya geçen işçilere verilecek zam miktarı %4+4 olarak belirlenmişti. Ancak yüksek enflasyon nedeniyle verilecek olan bu zam miktarları yeterli olmayacak ve alım gücünün düşmesine neden olacak. 

Kadroya geçirilen işçilerin talepleri sadece enflasyon zammı ile de sınırlı değil. Bunun yanı sıra çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve kamu işçileri ile aynı haklara sahip olmak da talepleri arasında yer alıyor. Bunun için toplu sözleşmenin bir tarafı olmayı da talep ediyorlar. Bu hakkın Anayasa tarafından tanındığını da ifade ettiler. 

İşçilere verilen yakacak ve çocuk yardımlarından yapılan kesintilerin de kaldırılması talepler arasında yer aldı. Brüt olarak 25-30 TL civarında verilen yardımlardan yapılan kesintiler sonucu işçilere çok cüzi bir ücret ödemesi yapılmaktadır. 

Kadro Talebi 
Kadroya geçirilmeyen işçiler de milletvekillerine mektup göndermeyi ihmal etmedi. Bu işçilerin talepleri ise kadroya geçirilmeleri oldu. 4 Aralık tarihi sebebiyle kadroya geçirilemeyen işçiler yeni bir düzenleme yapılmasını ve kadroya alınmalarını talep ediyorlar. 

İşçiler yazmış oldukları mektupları sosyal medya hesaplarından da paylaşmayı ihmal etmediler. Parti ayrımı gözetmeksizin tüm milletvekillerine sorunlarını ileten işçiler kendilerine ilgi gösteren vekilleri seçimlerde unutmayacaklarının sinyalini de verdiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum