1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeron İşçilere TİS’ten Yapılan %45 Zammı Tüm İşçiler Talep Ediyor
Taşeron İşçilere TİS’ten Yapılan %45 Zammı Tüm İşçiler Talep Ediyor

Taşeron İşçilere TİS’ten Yapılan %45 Zammı Tüm İşçiler Talep Ediyor

Taşeron işçilere yapılan TİS’ten %45 zammı diğer kurumda olan tüm işçilerde talep ediyor. Peki bu TİS zammı nasıl ve hangi şartlarda yapıldı işte detaylar haberimizde.

A+A-

Taşeron işçiler 1. Toplu iş sözleşmesi imzaladı. Taşeron işçilerin imzaladığı sözleşmeye göre TİS’ten %45 zam aldılar. Bu durumu duyan diğer tüm işçiler aynı zammı kendilerine yapılmasını talep ediyor. TİS’ ten KİT çalışanları da aynı oranlarda uygulama istemektedirler. İşte o anlaşma aşaması ve varılan nokta.

Ulaşımpark A.Ş. 1. Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay arasında Plaj Yolu Garajı’nda imzalanan toplu iş sözleşmesine UlaşımPark A.Ş.’ de görev alan çalışanlar ve aileleri yoğun katılım gösterdi. İmza töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın bayram öncesinde, sözleşmeden dolayı oluşan farkların ödeneceği, maaşların zamlı yatacağı ve bayram ikramiyesi müjdesini verdi. Öte yandan Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay da işçinin 5 aylık sendika aidatının alınmayacağını ifade etti.

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Demiryol-İş İşçi Sendikası ve Yerelsen Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası arasında 14 Ocak 2019 tarihinde görüşmelerine başlanan Ulaşımpark A.Ş. işçi personeline yönelik toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2 yıllığına anlaşmaya varıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş. ‘de çalışan işçilere ilk yıl yüzde 45, 2. yıl yüzde 12 oranında zam yapıldı. Ayrıca Ulasimpark A.Ş. çalışanlarına bir maaş ikramiye, her ay yakacak yardımı, her ay 3 çocuğa kadar çocuk yardımı, her yıl eylül ayında ilkokul, lise ve üniversitede okuyan çocuklar için eğitim yardımı ve isçinin kıdemine göre her bir yıl için emek zammı sosyal paket olarak verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum