1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeron İşçilere Uygulamalı Sınav
Taşeron İşçilere Uygulamalı Sınav

Taşeron İşçilere Uygulamalı Sınav

Lüleburgaz Belediyesi bünyesinde çalışan taşeron işçiler kadroya geçmek için uygulamalı sınava tabi tutuldu. İşçiler Heyecanlandı.

A+A-

Lüleburgaz’da Taşeron başvuru sonuçları olumlu sonuçlanan 157 temizlik işçisi için uygulamalı sınav yapıldı. Sınava belediyenin üst düzey yetkilileri de katıldı. Sınavda çöp toplama, boşaltma ve kamyonla ilerleme gibi birtakım mesleki uygulamalar yaptırıldı. İşçilerin her zaman yaptıkları iş olmasına rağmen sınav kapsamında bu işi yapmaları onları da heyecanlandırdı.

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Sınav sonuçları ile ilgili olarak herhangi bir tarih verilmediğini ancak yakın bir zaman içerisinde açıklanacağını ifade etmek isteriz. Lakin daha önceden siyasiler tarafından da yapılan açıklamalara göre bu sınav usulen yapılmış bir sınav olmaktadır. Dolayısıyla da sınav sonucunda tüm işçilerin başarılı sayılacağını kestirmek zor olmayacaktır.

Baraj Puanı
Sınavdan başarılı sayılabilmek için adayların en az 50 puan almaları gerekmektedir. 50 puan üzerinde alan tüm herkes başarılı olarak kabul edileceklerdir. 

Adaylar sınavı başarılı bir şekilde geçtikten sonra ise güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklardır. Bu soruşturmada adli sicil kayıtları herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Ancak milli güvenliğe tehdit unsuru olan suçları işlemiş kişiler bu kapsamda eleneceklerdir. Bu güvenlik soruşturması adaylar için geçmeleri gereken son aşama olmaktadır.

Ardından ise en geç 2 Nisan tarihinde adaylar kadroya geçirilmiş olacaklardır. Böylelikle süreç de sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.