1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeron, KİT ve Kamu İşçisi İçin Sıkı Pazarlık
Taşeron, KİT ve Kamu İşçisi İçin Sıkı Pazarlık

Taşeron, KİT ve Kamu İşçisi İçin Sıkı Pazarlık

Sendikalar nezdinde yapılan görüşmeler ile kamu işçileri, kit ve taşeronlar için özlük hakları konusunda sıkı pazarlık yapıldığı belirtiliyor.

A+A-

Türkiye’de hizmet veren ve hem kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan personellerin hem de kadro alma ümidi içinde olarak belediye çalışanlarının gelecek dönem içerisinde kazanımları olarak mutabakata varılacak olan TİS için görüşmeler başlayacak.

Sendikaların süreç içerisinde sözcü olarak görevli olacakları ve kamu personelleri, KİT ve taşeronların kendi aralarında uzlaşı sağladıkları maddelerin konuşulacağı TİS görüşmelerinde öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken huşular ise gündemden düşmüyor.

Türk-İş Sendikasının bahsi geçen süreç içerisinde yoğun mesai harcadığı görülürken, sendika politikası olarak bu süreç içerisinde öncelikle masaya getirilmesi için çaba harcanacak konular olarak KİT ve Taşeronların görüşmelerinin 2 sene daha ertelenmemesi konuları olacak.

Yukarıdaki konular dahilinde Türk İş sendikasının masada talep olarak dile getirmeyi planladığı diğer konular ise maaş iyileştirmeleri kapsamında olacak.

Listede yer alan diğer talep maddelerinde yer alan ifadelere göre; kamu işçilerine TİS sonrası yılda iki defa olmak üzere aile ve çocuk yardımları türevinde yapılması gereken desteklerin tespit edilip, yaklaşık olarak 1.100 TL destek ödemesi yapılması var.

Bir diğer talepte ise; kamuda çalışan personellerin farklı statülerde görevlendirilmelerinden kaynaklı olarak farklı özlük haklara sahip olmaları ve bu konuda yaşanan mağduriyetlerin, tek kadro altında birleştirme ile mümkün olacağı talebi olarak listede yerini alıyor.

Ayrıca ilk etapta KİT, Taşeron ve 4/D’lilerin de dahil olmayı bekledikleri TİS görüşmeleri için olumlu sonuç alınmazsa, bahsi geçen statüde görev yapan personellerinin 2021 görüşmelerine kadar mağduriyetlerinin bitmeyeceği iddia ediliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum