Taşeron PTT İşçilerinden Kadro Talebi

Taşeron PTT İşçilerinden Kadro Talebi

PTT bünyesinde taşeron olarak çalışmakta olan personeller için Cumhurbaşkanlığı’na kadro talebinde bulunuldu.

Salgın Süresince Özverili Çalıştılar

2017 Yılında çıkarılan bir KHK ile kamudaki taşeron işçiler kadroya geçirilmişti. Ancak PTT gibi birtakım kamu kuruluşları kapsam dışında bırakılmıştı. Bu nedenle halen daha PTT bünyesinde taşeron olarak çalışan personeller bulunuyor. Taşeron personellerin kadroya geçirilmesi için PTT-Sen sendikası harekete geçti. Kadro için Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarına talepte bulunuldu.

Salgın süresince en çok çalışan kurumların başında gelen PTT, en büyük risk grubu içerisinde de yer alıyor. Bu nedenle özverili çalışmalarının ödüllendirilmesi gerektiği düşünülüyor. Talepler iletilmiş olsa da henüz bir yanıt alınmadığını dolayısıyla da devlet kurumlarının bu konuya nasıl bakacaklarının bilinmediğine dikkat çekmek gereklidir.

2 yıl önce bu konuda bir talimat verildiğini belirten PTT-Sen Genel Başkanı Halit Büyük bu tarihten bu yana bir adım atılmadığını da kaydetti. Sonuç alınabilmesi için tüm PTT çalışanlarının bir olması gerektiği de Büyük’ün ifadeleri arasında yer aldı.

Kadroya geçme talepleri birden fazla kurum tarafından ortak değerlendirilecek ve nihai bir karara varılacaktır. Ancak en çok ihtiyaç duyulan kurumlardan birisi olan PTT’nin bu süreçteki payı yadsınamazdır. Dolayısıyla PTT çalışanlarına bir iyileştirme yapılması konusu muhakkak gündeme alınmalı ve şartlar zorlanarak değerlendirilmelidir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum