1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeron Sınavından Kaç Almak Gerekiyor
Taşeron Sınavından Kaç Almak Gerekiyor

Taşeron Sınavından Kaç Almak Gerekiyor

Daimi işçi statüsüne geçmek için başvuru yapan adaylardan başvurusu kabul edilenler yapılacak olan taşeron işçi sınavından yeteri kadar puan almaları durumunda kadroya geçecekler. En az 50 puan alanlar başarılı olacak.

A+A-

Kadroya geçmek isteyen işçilerin yapılacak olan sınavdan en az 50 puan almaları gerekmektedir. 50 puan ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacaklar ve kadroya geçiş işlemleri yapılacaktır. Ancak sınavdan sonra güvenlik soruşturması işlemleri de yapılacak. Dolayısıyla sınavı geçen adayların bu soruşturmadan da geçmeleri gerekmektedir. 

Sınav İçeriği
Sınavlar genellikle açıklandığı kadarıyla sözlü olarak yapılmaktadır. Sınavlarda ise mesleki bilgi soruları yöneltilecek. Adaylar mesleklerini icra ettikleri bilgiler ile bu sınavları rahatlıkla geçebileceklerdir. 

Ayrıca bu konu ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamalarda sınavın bir KPSS gibi olmayacağını ve mevzuat gereği yapılmak zorunda olduğunu ifade etti. Ayrıca birçok defa ifade edildiği üzere hiçbir işçinin bu sınavlardan korkmasına gerek bulunmamaktadır. Son derece kolay olacak bu sınavdan herkesin geçmesi beklenmektedir. 

Sınav tarihleri ise kurumlara göre değişiklik arz etmektedir. Bu kapsamda en geç 23 Mart tarihine kadar sınavların bitirileceğini ifade edebiliriz. Ardından da itirazlar yapılacak ve 2 Nisan tarihinde tüm herkes kadrosuna geçmiş olacak ve özlük haklarını elde etmiş olacaklar. Bu süreçte kadro alamayan kişiler ise eski statülerindeki işlerine devam edecekler ve kadroya geçemeyecekler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.