1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeronlar İçin Kuruldu, 3500 TL Maaş Alıyorlar
Taşeronlar İçin Kuruldu, 3500 TL Maaş Alıyorlar

Taşeronlar İçin Kuruldu, 3500 TL Maaş Alıyorlar

Kadrosuz taşeronlar için kurulan şirket aracılığı hem belediye başkanı hem de üyelerin aylık maaş aldıkları iddia edildi.

A+A-

Belediye işçisi olarak kadrosuz çalışan taşeronlar için yaşanan mağduriyetlerin bitirilmesi yönünde çalışmalar yapılıyordu. Söz konusu çalışmalar dahilinde yapılan uygulamalar sonucunda 3.500 TL Maaş alındığı tespit edildi.

Taşeronlar İçin Kuruldu 

Ülke genelinde kadrosuz taşeronlar olarak bilinen ve hizmet verdikleri kurumlarda kadrosuz olarak belediye şirket işçiliği yapan emekçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi amacı ile o belediye kurumunda şirket kuruldu.

Söz konusu şirketin kuruluş yeri Niğde Belediyesi olarak ilan edilirken; Niğde Belediyesi bünyesinde kurulan şirket için de Niğde Belediyesi Personel Anonim Şirketi ismi ile faaliyet başlangıcı yapıldı.

3.500 TL

Şirketin açılış beyanında ve misyonunda yer alan ifadeler göre yapılması gereken çalışmalar, taşeronlar için kadro bulma çalışmalarıydı; fakat yazılı basında ortaya atılan iddiaya göre bu şirket aracılı ile belediye başkanının ve üyelerin 3.500 TL Maaş aldıkları iddia edildi.

Huzur Hakkı

Niğde Belediyesinde yaşanan ve gündeme gelen iddia ile ilgili olarak; belediye başkanı ve üyelerin şirket aracılığı ile aldıkları ek ödeme için 3 bin 500 tl tespit edilirken; başkan ve üyelerin aldıkları maaşlarının sebebi olarak ise “huzur hakkı” ibaresi düşüldü. Belediye Başkanı ise bu huzur hakkını, 10 bin 900 TL olan başkan maaşı üzerine ilave olarak alıyor.

1 Senede 21 Bin TL Huzur Hakkı

Şirketin açılış tarihi olan 25 Mayıs 2018’ten 14 Kasım 2018 tarihine kadar başkanvekilliği yapan üyenin de bu süre zarfında 3 Bin TL maasş aldığı tespit edildi. Halihazırda başkanvekilliği görevini devam ettiren vekil ise 3 bin TL maaş almaya devam ediyor.

Taşeronlar için yaşanan mağduriyetlerin çözümlenmediği gibi ayrıca taşeronlar vasıtası ile “huzur hakkı” ve kazanç edilmeye de devam ediliyor.

Taşeronlar hakkında yaşanan gelişmelere erişmek için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum