1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeronlar İçin Norm Kadro Çözümü Sonlandırılmalı
Taşeronlar İçin Norm Kadro Çözümü Sonlandırılmalı

Taşeronlar İçin Norm Kadro Çözümü Sonlandırılmalı

Türkiye kamu kurum ve kuruluşlarında emek veren taşeronlar için sunulan “norm kadro” çözümü bir sorun olarak algılanıyor ve sendikalar bu konuda çözüm bekliyor.

A+A-

Hem yerel hizmetlerde hem de ulusal hizmetlerde emek veren, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeronlar için önemli bir sorunun kaynağı tespit edildi ve söz konusu durum hakkında sendikalar ile taşeronlar bir çözüm arayışına girdi.

Taşeronlar için Mağduriyet Sebebi bir Sistem

Daha önce de sendikalar vasıtası ile gündeme getirilen ve özellikle taşeronlar için vadedilen kadroların tam olarak verilmemesi için bir ara form sistem olarak gündeme alınan norm kadro ile ilgili olarak tepkiler devam ediyor.

Belediye şirket işçiliğine geçerek özlük hakları bazında kurum değişikliğinden başka bir anlam ifade etmediği iddialarına muhatap olan norm kadro ile ilgili olarak sendikalar bir çözüm arayışında. Sistemin değişmesi talep ediliyor.

Çözüm Belediye Kadrolu Çalışanı Olmaktan Geçiyor

Yapılan son sendika görüşmeleri ve genel kurul toplantılarından sonra DİSK Genel İş Sendikası tarafından yeniden gündeme getirilen norm kadro sorunu ile ilgili olarak bir çözüm önerisinde bulunuldu. İfade edilen çözüm teklifi ise taşeronlar için belediye kadrolu çalışanı olmaktan geçiyor.

DİSK Genel İş sendikası genel başkanlık makamından yapılan açıklamalarda yer alan ifadelere göre; taşeron işçi sistemi için bir ucube sistem benzetmesi yapılırken, taşeron işçi için mağduriyet sebebi olan bu sistemin standart bir kamu kurumu kadrolu personel sistemine evrilmesi gerektiği beyan ediliyor.

Taşeronlar ile ilgili gelişmeleri takip etmek için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum