1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeronlar ve Belediye Şirket İşçileri İçin Sendika Çağrısı
Taşeronlar ve Belediye Şirket İşçileri İçin Sendika Çağrısı

Taşeronlar ve Belediye Şirket İşçileri İçin Sendika Çağrısı

Belediye şirketlerinde işçi unvanı ile çalışan personeller ve taşeronlar için yaşanan mağduriyetlerin bitirilmesi adına sendika yetkilisi çağrıda bulundu.

A+A-

Türkiye genelinde neredeyse hemen kamu kurum ve kuruluşlarında emek veren taşeronlar ile bir süredir gittikçe artan sayıda istihdam niteliği değiştirilmiş olan belediye şirket işçileri için yaşanan mağduriyetler devam ediyor.

Taşeronlar ve Belediye İşçileri Yalnız Değildir

Söz konusu hizmet personeli olarak görevlendirme biçimi haline gelen ve hem taşeronlar hem de belediye işçileri için sorunlu bir çalışma şekli haline gelen sistem içerisinde taşeronlar ile belediye şirket işçileri yalnız değildir mesajları veriliyor.

DİSK Sendikasından Taşeronlar İçin Dayanışma Çağrısı

Sendikaların aktif rol oynadıkları süreçler akabinde yapılan son çağrı DİSK sendikasından geldi. Bizzat DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan’ın yaptığı konuşmada, “Bu ucube sistemi çalışma hayatından ve ülkeden söküp atana kadar mücadeleye devam edeceğiz” cümlesi sön plana çıkan cümle oldu.

DİSK 17. Olağan Genel Kurulunda Gündem Taşeronlar

17. Olağan Genel Kurul toplantılarını yapan ve ilgili görüşmeleri Ankara’da bulunan merkezde devam ettiren DİSK Genel İş Sendikası genel kurulunda TBMM Başkanvekili Levent Gök’ten, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Avrupa Kamu Hizmeti Sendikaları Federasyonu (EPSU) Genel Sekreteri Jan Willem Goudriaan’a kadar birçok önemli isim yer aldı.

Görüşmelerde yapılan konuşmalara damga vuran taşeron işçi mağduriyetleri bitmeli çağrısının dışında, 2015 yılında 81 bin kişi ile belediye şirketlerinde çalışan işçi sayısının günümüzde yaklaşık 6 kat artarak 454 bin işçiye ulaşmasının da yakın zamanda daha farklı sorunların başlayacağı anlamına geldiği vurgulandı.

Taşeronlar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum