Taşeronlara Bin TL Yardım Yapılıyor

Taşeronlara Bin TL Yardım Yapılıyor

Son dakika taşeronlar haberleri. Depremde zarar gören kadroya geçmiş taşeron işçiler toplu sözleşme hükümleri doğrultusunda 1.000 TL Afet yardımından faydalanabilir.

Yardım Nasıl Alınır?

Elazığ ve Malatya'da deprem afeti sonrası zarara uğrayan taşeron işçiler kurumlarına başvurmaları durumunda 1.000 liraya kadar verilen adet yardımından istifade edebilirler. Bunun için öncelikli olarak taşeronların kurumlarına yazılı dilekçe vermeleri gereklidir.

Bu yardımdan taşeron işçi iken kadroya geçirilen işçiler istifade edebilir. 4/D kapsamında olan işçiler ile belediye şirketlerinde çalışan taşeronlar da bu yardımdan faydalanabilir. Bu düzenleme toplu sözleşme hükümleri içerisinde yer almaktadır. Ayrıca bin liraya kadar verilir ibaresi koyulduğu için verilecek miktar kurumun değerlendirmesi sonrasında netleşecektir.  Tutarın belirlenmesi konusunda yaşanan mağduriyetin boyutu da son derece önemli bir rol oynayacaktır.

Bu adet yardımı sadece deprem için ve sadece Elazığ için özel değildir. Farklı adetlere maruz kalan taşeron işçiler de kurumlarına başvuru yapabilirler. Yardımın biran evvel yapılabilmesi adına başvurunun derhal yapılması önemlidir. Zira değerlendirme süreçlerinin uzun sürmesi söz konusu olabilir.

Ayrıca başvuru yapacak kişilerin varsa gördükleri zararları belgeleri ile birlikte sunması daha etkili olacaktır. Bu sayede karar verici merciide yer alanların da inisiyatif almaları daha kolay olacaktır. Yapılacak yardımın miktarı da maksimum seviyeye daha çok yaklaşacaktır. Bu konuda gerçekleri çarpıtmadan yapılacak her türlü ispat makul bir şekilde karşılanacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum