1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeronlara O Sorular Sorulmayacak
Taşeronlara O Sorular Sorulmayacak

Taşeronlara O Sorular Sorulmayacak

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron sınavı komisyonlarının işçilere yöneltecekleri sorulara bir sınırlama getirdi. Mesleki Sorular Yöneltilecek..

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu basına yansıyan birtakım sorulara tepki göstererek komisyonların meslek ile ilgili soruları yöneltmesi gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda herhangi bir şekilde farklı uygulamalar söz konusu olursa bunların da itiraz yoluyla kendilerine iletilmesi gerektiğini ifade eden Bakan Sarıeroğlu komisyonları uyardı.

Taşeron konusunda son derece temiz bir şekilde işlemleri yürüttüklerini ifade eden Bakan Sarıeroğlu bunun kirletilmeye çalışılmasına müsaade edilmeyeceğini ifade etti. 

Cumhurbaşkanının Kaç Torunu Var
Daha önce basına yansıyan sorulardan birisi de cumhurbaşkanının kaç torunu var sorusu olmuştu. Bu soru her türlü düşünceye sahip kişiler tarafından eleştirildi. Bu durum Bakan Sarıeroğlu tarafından da tepki gösterilmesine neden oldu ve mesleki soruların yöneltilmesi gerektiği ifade edildi. 

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu daha önce yapmış olduğu açıklamalarında sınavın usulen gerçekleştirileceğini ifade etmişti. Dolayısıyla da herkesin başarılı sayılarak kadroya geçirileceğini ima etmişti. Bu sınavın mevzuat gereği yapılması gerektiğini de dile getirmişti.

Sınavdan başarılı bir şekilde geçen adaylar ayrıca bir de güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklar. Bu soruşturmadan da başarılı bir şekilde geçmeleri halinde kişiler kadroya geçirilecekler. Eski hükümlülerin kadroya geçirilmesi için de çalışmalar yapılacağı Bakan Sarıeroğlu tarafından dile getirildi. Terör suçluları ile cinsel saldırı suçluları kapsam dışında tutularak tüm eski hükümlüler de kadroya geçirilecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.