1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Taşeronların En Düşük Maaşı 3.848 Liraya Çıkarıldı
Taşeronların En Düşük Maaşı 3.848 Liraya Çıkarıldı

Taşeronların En Düşük Maaşı 3.848 Liraya Çıkarıldı

Taşeron işçilerin maaşlarına %16 oranında zam yapıldı. Görev yapan taşeronlar 500 TL üzerinde zam aldı. Bu zammı tüm çalışanlar talep ediyor.

A+A-

Yapılan zam oranlarına ilave olarak enflasyon farkının ödenmesi de toplu sözleşmedeki hükümler arasında yer aldı. Maaşlara 500 liranın üzerinde bir zam yapılmış olması da işçileri sevindirdi. Bu sayede büyük bir kazanım elde eden işçiler gelecek iki sene için ise enflasyon oranında zam alacak. 

Şartları Zorladık

Ortahisar Belediyesi bünyesinde çalışan taşeron işçilerin maaşlarına %16 oranında zam yapıldı. Böylelikle en düşük taşeron işçi maaşı 3.848 liraya yükselmiş oldu. Ortahisar Belediyesi Başkanı olarak görev yapan Ahmet Metin Genç, imzalanan toplu sözleşmede şartları zorladıklarını ifade etti. Zam olarak değil de yevmiye ücretlerini artırma yoluna gittiklerini ifade eden Genç, bu sayede maaşlarda artışın sağlandığını ifade etti. Ekonomik şartlar düşünüldüğünde şartları zorladıklarını ifade eden Genç, bunun personel motivasyonunu etkileyeceğini de ifade etti.

Bütün Taşeronlara Verilmeli

Yapılan zammın örnek olmasını ve tüm taşeronların faydalanması istenmektedir. Taşeron işçilere verilen zam oranının diğer firmalar ve kamuda çalışan işçiler için de örnek teşkil etmesi umut ediliyor. Bu sayede genel olarak bir iyileşme sağlanması mümkün olacaktır. Ancak pek çok firmada sözleşme döneminin olmaması nedeniyle böylesi bir gelişmeden şimdilik bahsetmek mümkün olmayacaktır. Fakat ilerleyen dönemler açısından işlerin şartlarını iyileştirmek bağlamında bu son derece önem arz etmektedir. Bu türden yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilir ve anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum