1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Taşpınar Belediyesi KPSS 55 Puan ve 4.500 TL Maaşla İtfaiyeci Alımı Yapacak
Taşpınar Belediyesi KPSS 55 Puan ve 4.500 TL Maaşla İtfaiyeci Alımı Yapacak

Taşpınar Belediyesi KPSS 55 Puan ve 4.500 TL Maaşla İtfaiyeci Alımı Yapacak

4.500 TL maaşla Taşpınar Belediyesi KPSS 55 puanla bay bayan adaylar arasından itfaiyeci alımı yapacak. Kadrolu alıma kimlerin hangi şartlarda başvuru yapabileceği ilan edildi. İş ilanları kapsamında alım başvuru tarihleri ne zaman?

A+A-

Taşpınar Belediye Başkanlığı 4.500 TL maaşla itfaiyeci alımı yapıyor. KPSS 55 puanla bay bayan adaylar arasından alım yapılacaktır. İtfaiyeci alımı başvuru şartları arasında aranan diğer nitelikler neler olduğu paylaşıldı.

Başvurular; 27 Nisan 2020 tarihinden 1 Mayıs 2020 Cuma günü saat 17.00’a kadar (mesai günlerinde saat 08:00-17:00 arasında) müracaatlarını yapabilirler. Başvuru belgelerini Taşpınar Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Posta ve mail yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

İtfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS P3 lisans grubundan sınava girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 55 puan almış olmak, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olmak, en az B Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı  tarihte  30 yaşını doldurmamış olmak.

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak.

Taşpınar Belediyesi itfaiyeci alımı kılavuzu içerisinde ayrıntılar yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.