TBMM 298 Memur Alımı KPSS 60 Puanla Yapıyor

TBMM 298 Memur Alımı KPSS 60 Puanla Yapıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi 298 memur alımı yapacağını ilan etti. TBMM lise, önlisans ve lisans mezunu 298 memur alım sınavı yayınlayarak adayları bilgilendirdi. KPSS 60 puan şartı bulunan adaylar arasından alım yapılacak.

TBMM 198 memur alımı sınavı açtı. En az KPSS 60 puan ile başvuru kabul edilecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisi memur alımları farklı unvanlarda yapılacak olup aşağıda listelenmiştir.

TBMM memur alımı aşçı, bahçıvan, bulaşıkçı, çay ocakçı, garson, hizmetli, berber, kuaför, terzi, anaokulu öğretmeni, bakıcı anne ve teknisyen unvanlarında yapılacaktır. En az lise mezunu olan adaylar alınacaktır. Her unvan için öğrenim durumu ve belgeler talep edilmektedir. Aşağıda verilen kılavuz içerisinde bulunan tablo incelenerek başvuru yapılması gerekmektedir.

tbmm-personel-alimi.jpg

Başvurular 12 Ağustos 2020 tarihinde başlayıp 25 Ağustos 2020 tarihinde sona erecektir. Adaylar, ilanda belirtilen kadrolardan yalnızca birine başvuruda bulunabilecektir. Başvurular TBMM Başkanlığı internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrolarına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yazılı ve sözlü veya uygulama sınavıyla personel alınacaktır.

Sınav yazılı aşaması için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2018 2019 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları esas alınacaktır. Kadro unvanlarına göre KPSS’den en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dâhil) sözlü sınava veya uygulama sınavına alınacaktır.

Sınava başvuruda bulunacak adayların, sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az altmış puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum