1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TBMM Koruma Polis Alacak
TBMM Koruma Polis Alacak

TBMM Koruma Polis Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yayınlanan ilan ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Koruma Daire Başkanlığına yerleştirilmek üzere Koruma Polis Alımı yapılacak. TBMM yerleştirilecek personel için görev yeri Ankara ve İstanbul olarak açıklanmıştır.

A+A-

TBMM Koruma Daire Başkanlığı Emniyet hizmetleri sınıfı kadrolarından personel alacak. Alınacaklar TBMM Ankara Merkez ve İstanbul Milli Saraylar Koruma Şube Müdürlüğüne yerleştirilecektir.

Başvuruları başlayan ilana son gün 16 Mart 2018 olarak açıklanmıştır. Sözlü (Mülakat) sınav TBMM Yerleşkesi tarafından belirlenecek tarihler arası yapılacak.

Başvuracaklarda aranacak şartlar şöyle: Emniyet Hizmetleri Sınıfı mensupları atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 34. maddesine göre teklifle yeri değiştirilmemiş olması ve Aylık kesimi ve kıdeme müessir ceza almamış olan adaylar başvurabilir.

Polis Memuru ve Komiser Yardımcıları için 36 (17 Mart 1983 ve sonrası doğumlu olmak), Komiser ve Baş komiserler için 42 (17 Mart 1977 ve sonrası doğumlu olmak) yaşından gün almamış adaylar başvuru yapabilir.

Başvuracak Komiser Yardımcısı ve üst rütbeli personel harici; Erkek Baş polis ve Polis Memurları için 1.75, Bayan Baş polis ve Polis Memurları için 170 cm boyundan az olmamaları gerekmektedir. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli personelin mecburi hizmet süresini tamamlamış olması ve 2. bölge hizmetini yapmış veya en fazla iki kez ertelemesi yapılmış olması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.