1. HABERLER

  2. HABER

  3. TCDD Kamu Personeli Alım Şartları Değişti
TCDD Kamu Personeli Alım Şartları Değişti

TCDD Kamu Personeli Alım Şartları Değişti

T.C. Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ilk defa atanacaklarda aranılacak şartları düzenleyen yönetmelik yayımlandı. Kamu personeli alım şartları değişmiş oldu.

A+A-

TCDD kamu personeli alımlarını personel alım kanunlarına göre atama yaparak sonuçlandırılıyor. Ancak Resmi Gazete yayınladığı değişiklik ile atama şartlarını değiştirdi. Yani TCDD kamu personeli alım şartları değişmiş oldu. İşte o değişiklikle ilgili detaylar.

Yönetmelik içeriğinde ise bundan sonraki tarihlerde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru kamu personeli pozisyonlarına açıktan ilk defa atanacaklarda aranacak şartları, yapılacak giriş sınavlarının şekli, uygulanması ile Sınav Komisyonuna ilişkin usul ve esasları belirlenmektedir.

Bundan sonraki tarihlerde T.C.D.D. bünyesinde kamu personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

Yüksekokulların, fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Genel Müdürlüğün ihtiyacına göre giriş sınavı duyurusunda belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

 Son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen geçerlilik süresi dolmamış 70 puandan az olmamak üzere, giriş sınavı ilanında belirtilmiş olan asgari KPSS puanı almış olmak.

İlanda belirtildiği takdirde çalışma süresi, sertifika, lisans ve benzeri şartları taşımak.

İlanda belirtildiği takdirde, ilanda belirtilmiş olan asgari YDS puanını veya ÖSYM tarafından hazırlanan YDS eşdeğerlik tablosuna göre geçerli bir sınav puanı almış olmak.

Başvuru şartlarını taşıyan ve başvuruları kabul edilen adaylar yazılı sınava alınacak olup yazılı sınav konuları ise tamamı giriş sınavı duyurusunda belirtilen mesleki alan bilgisinden hazırlanacak ve sınav sorularının hangi konulardan oluşacağı hususu sınav ilanında duyurulacaktır.

Yazılı sınavın değerlendirilmesi yüz tam puan üzerinden yapılıp, sınavda başarılı sayılabilmek için en az yetmiş puan almak gerekmektedir.

TCDD çıkan yönetmeliği incelemek için tıklayın.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum