TCMB 30 Denetçi Yardımcısı Alımı Yapacak

TCMB 30 Denetçi Yardımcısı Alımı Yapacak

TC Merkez Bankası yayınladığı ilan ile birlikte 30 adet kamu personel alımı (denetçi yardımcısı) yapacağını duyurdu. Başvurular 19 Şubat 2018 tarihinde sona eriyor.

Merkez Bankası tarafından 15 denetçi yardımcısı ile 15 bilişim personeli alımı için kamu personel alım ilanı resmen yayınlandı.

Başvuru Şartları

Bu ilana başvuracak adayların sahip olması gereken birtakım özellikler bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanmıştır:

•    Eleştirel düşünebilme
•    Sözlü ve yazılı anlama kabiliyeti ve ifade yeteneği
•    İletişimi güçlü olmak
•    İkna edici olmak
•    İşbirliğine uygun olmak

Bu özelliklere sahip olan adaylar kuruma başvurularını yapabilirler. Toplamda 30 alım yapılacak olup bunlardan 15 tanesi TCMB denetçi yardımcısı diğer 15 tanesi de Merkez Bankası bilişim teknolojileri denetçi yardımcısı olarak istihdam edilecek. 

Ayrıca adaylardan 2017 KPSS P1 puan türünden en az 85 puan ve YDS sınavından da en az 80 almaları istenmektedir. Bunlara ek olarak ALES sınavından da en az 85 alınması gerektiğini ifade etmemiz gerekir. Ayrıca adayların 30 yaşını doldurmamış olması da şartlar arasında yer almaktadır. 

Başvuru yapan adaylar daha sonra yazılı sınava tabi tutulacaklardır. Yazılı sınava her bir kadro için 200 aday alınacaktır. Adayların sıralaması ise KPSS, ALES, GMAT, GRE sınavlarına göre yapılacaktır. Sıralamaya giremeyen adaylar çağrılmayacaktır. Ayrıca yapılacak yazılı sınavın klasik yapılacağını da belirtmemiz gerekir. 

Son Başvuru Tarihi

Başvuru yapacak adayların 19 Şubat tarihine kadar başvurularını kuruma yapmaları gerekmektedir. tam zamanlı olarak çalışacak bu personellere kadro da verilecektir. Bunların yanı sıra istihdam edilecek personeller Ankara ve İstanbul illerinde değerlendirileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.