TCMB KPSS 50 ve KPSS şartsız 85 personel alımı yapıyor

TCMB KPSS 50 ve KPSS şartsız 85 personel alımı yapıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan güncel istihdam ilanlarına göre; 3 farklı unvanda toplamda 85 kamu personeli alımı yapılacağı beyan edildi. Unvan, kontenjan ve başvuru şartları haberimizde…

Kamu kurum ve kuruluşlarında yapılması planlanan kamu personeli alımları dahilinde merakla beklenen ilanlara yenileri eklendi. TCMB tarafından yapılacağı açıklanan 85 personel alımı için detaylar belli oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından resmi internet adresi aracılığı ile yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; başvurular dahilinde adaylardan KPSS 50 puan ve bazı alımlar için KPSS puanı talep edilmediği açıklandı.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

TCMB personel alımı için 3 farklı unvanda toplamda 85 personel alımı yapılacaktır. Alımlar; 10 kişilik kontenjan ile Uzman Yardımcısı unvanında yapılacak olup; ayrıca 35 Uzman Yardımcısı ve 40 kişilik kontenjan ile de Teknisyen alımı yapılacaktır.

10 Uzman Yardımcısı İlanı

Dijital Para Arge Ekibinde Çalışmak Üzere Takım Arkadaşları Arıyoruz başlığı ile yayımlanan 10 kişilik alımlar için Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirme yapılacağı ilan edilmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların; 1 Ocak 1986 ve sonrasında doğmuş olmak, son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak ve ayrıca Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrikelektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği, Kontrol Ve Otomasyon Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik alanlarından lisans mezunu olmak şartlarını haiz olması gerekmektedir.

YDS’den en az 70 veya TOEFL-iBT sınavlarından en az 84 puan almak şartı aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

35 Uzman Yardımcısı İlanı

TCMB Uzman Yardımcısı için 35 kişilik ayrıca kontenjan açtı. Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (İstanbul ve Ankara) merkezli görevlendirmeler için; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği mezuniyeti ve 1986 ile sonrasında doğuma sahip olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

40 Teknisyen İlanı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü / Ankara adresinde görevlendirilecek olan Teknisyenler için 2018 KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olan; Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olan adayların başvurularının kabule edileceği ilan edildi.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru Süreci

Her aday TCMB İK internet adresi üzerinden online olarak başvuru yapacaktır. Başvurular 27 Kasım – 14 Aralık 2020 tarihinde alınacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum