1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TCMB Resmi İlan 65 Memur Alımı Yapıyor
TCMB Resmi İlan 65 Memur Alımı Yapıyor

TCMB Resmi İlan 65 Memur Alımı Yapıyor

TCMB resmi ilan ile 65 memur alımı yapıyor. Alım internet ortamında başvuru ile yapılacaktır. Branş olarak 3 farklı şekilde ilana çıkılmıştır.

A+A-

TCMB resmi ilanla 3 farklı branşta 65 memur alımı yayınladı. Alınacaklar denetçi yardımcısı, bilgi teknolojileri denetçi yardımcısı ve uzman yardımcısı olarak istihdam edilecektir.

Adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi olmamak yer almaktadır. Adaylarda aranan özel şartlar; 1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olmak olarak yayınlanmıştır. Merkez Bankası yayınladığı 3 farklı ilan ile 5 bilgi teknolojileri denetçi yardımcısı, 10 denetçi yardımcısı ve 50 uzman yardımcısı olarak toplam 65 kamu personeli alımı yapılıyor. 65 kamu personeli alımı başvuru şartları ve şekilleri nelerdir. Her ilan için ayrı şartlar ve ayrı belge istemi olduğundan ilan kılavuzlarını muhakkak incelemek gerekmektedir.

Uzman yardımcısı alımı 50 kişi için en az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, işletme, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, finans, finansal matematik, maliye, uluslararası ilişkiler, muhasebe, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, bankacılık, sigortacılık, aktüerya, istatistik, matematik, matematik mühendisliği, hukuk, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi, psikoloji ve sosyoloji programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir.

Denetçi yardımcısı alımı 10 kişi için yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, işletme, finans, maliye, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olanların başvurusu alınacaktır.

Bilgi teknolojileri denetçi yardımcısı alımı 5 kişi için Yükseköğretim Kurulunca Tanınmış yükseköğretim kurumlarının; bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve sistem mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri programlarında lisans ya da yüksek lisans mezunları başvurabilir.

Başvurular 12 Nisan 2019 tarihinden 22 Nisan 2019 tarihi saat 23.59’a kadar Banka internet sitesi insan kaynakları sayfasından belgelerin yüklemesi suretiyle elektronik yolla yapılacaktır.

Merkez Bankası bilgi teknolojileri denetçi yardımcısı alımı kılavuzu için tıklayın. Denetçi yardımcısı alımı kılavuzu için tıklayın. Uzman yardımcısı alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler