1. HABERLER

  2. HABER

  3. THY 10 Bin Kabin Memurunu Hangi Şartlarda Alacak
THY 10 Bin Kabin Memurunu Hangi Şartlarda Alacak

THY 10 Bin Kabin Memurunu Hangi Şartlarda Alacak

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi 2019 yılı hedefleri kapsamında daha çok büyüyeceklerini ifade etti ve 10 bin kabin memuru alınacağını da sözlerine ekledi.

A+A-

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Dünya genelinde pek çok ülkeye uçuş hizmeti veren Türk Hava Yolları çift haneli büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda THY Genel Müdürü 2019 yılı için 217 yeni uçak siparişi verdiklerini ifade etti. Böylelikle daha fazla büyüyeceklerini ve hizmetlerini genişleteceklerini ifade eden Ekşi hali hazırda 10 bin olan kabin memuru sayısının da 20 bine çıkarılacağını ifade etti. Ekşi, ayrıca her sene için 500 pilot istihdamı sağlanırken bu sene sayının 900’e çıkacağını da dile getirdi. Bu rakamlar ise THY açısından rekor alımlar olarak dile getirildi.

Başvuru Şartları

10 Bin kabin memuru alımı için henüz bir ilan yayınlanmadığını ifade etmek gerekir. Ancak Bilal Ekşi tarafından bu husus dile getirildiği için yakın bir zaman diliminde ilanın da yayınlanması söz konusu olacaktır. Daha önce yayınlanan ilanlara göre THY kabin memuru şartları konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

İlk olarak başvuran kimselerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gereklidir. Buna ek olarak 30 yaşını doldurmamış olmak şartı da muhtemelen yer alacaktır. Adayların en az ön lisans mezunu olmaları da şartlar arasında yer alacaktır. Ancak herhangi bir bölüm sınırlaması yapılmayacağını da belirtmek gerekir.

Şartlardan birisi de iyi derecede İngilizce bilmektir. Bu şart yapılacak mülakatlarda test edilecektir. İkinci yabancı dil bilen kimseler de tercih açısından öncelikli olacaklardır. Başvuru yapacak adayların adli sicil kaydı ile adli sicil arşiv kaydının temiz olması gereklidir. İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilecektir. Erkek adayların askerliğini yapmış olmaları veyahut da en az 1 yıl tecil ettirmiş olmaları gereklidir. Geçtiğimiz yılın ilanında Kasım 2018 tarihi işaret edilmişti. Bu sene de Kasım 2019 tarihinin işaret edilebileceğini ifade edebiliriz.

Fiziksel Şartlar

Başvuru yapacak erkek ve kadın adaylardan boy ve kilo şartları istenmektedir. Bu kapsamda erkekler 170-190 cm, kadınlar ise 160-180 cm aralığında olmalıdır. Kişilerin kilosu da boyları ile orantılı olmalıdır. Bunun için ilgili kurumlardan boy ve kilo ölçümleri istenecektir. Ayrıca adayların sağlık durumlarının uçuşa elverişli olduğu da anlaşmalı sağlık kuruluşu tarafından belgelenecektir. Bu rapor daha sonra Türk Hava Yolları’na onaylatılacaktır.

Adayların THY üniforması giydikleri zaman vücutlarının görünen kısımlarında herhangi bir dövme, piercing, yara ya da yanık izi bulunmaması gereklidir. Vücudun görünmeyen yerlerindekiler ise dikkate alınmayacaktır. Daha önce THY bünyesinde çalışmakta olan kimseler disiplinsizlik veya sağlık durumları nedeniyle ayrılmışlar ise başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuru Şekli ve Sınavlar

Yukarıda sayılmış olan şartları sağladığını düşünen kimseler THY’nin internet sitesi üzerinden online başvuru yapacaklardır. Başvuru şartlarını taşımadığı belirlenen kimseler ile farklı yollardan başvuru yapmaya çalışanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar test ve mülakat aşamalarına geçecektir. İlan edilen tarihte sınavlara girecek olan adaylar gerekli şartları taşıdıklarını da belgelemelidir. Sınav ve mülakat aşamalarını başarılı şekilde geçen adaylara iş teklifi sunulacaktır. Teklifin de kabul edilmesi halinde personeller çalışmaya başlayacaktır.

Daha önce THY kabin memuru alımları kapsamında başvuru yapan ancak boy sebebiyle elenenler veya iş sözleşmesini feshedenler yeniden başvuru yapmaları durumunda başvuruları değerlendirmeye alınmadan reddedilecektir. Tüm şartları sağlayan adaylar ise dolgun maaşla istihdam edileceklerdir. THY tarafından ilan yayınlanması durumunda sitemizden ayrıntılarını da takip edebilirsiniz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler