THY 700 Kabin Memuru Alımı İŞKUR İle Yapacak

THY 700 Kabin Memuru Alımı İŞKUR İle Yapacak

Türk Hava Yolları İŞKUR ile imzaladığı anlaşma ile 700 kabin memuru alımı yapacağını açıkladı. Alım aşağıda belirtilen ana şartlarda yapılacaktır. Kabin memuru alımı kadın adaylar arasından yapılacağı açıklandı.

THY Başvuru Şartları:

Türk Hava Yolları İŞKUR arasında imzalanan protokol ile 700 kabin memuru alımı için anlaşmaya varıldı. 700 kabin memurunun tamamı bayan alınacak erkek kabin memuru alımı yapılmayacak. Başvuru yapacak adayların 1 Ocak 1989 ile 31 Aralık 1999 arasında doğmuş olmaları gerekiyor.

Adayların adli sicil kaydı ve adli arşiv kaydının temiz olması gereklidir. Daha önce havacılık şirketlerinde çalışmış ve disiplinsizlik veya sağlık sorunları nedeniyle çıkarılmış olan kimselerin de başvuruları kabul edilmeyecektir.

Bayan adayların 160 cm ile 180 cm arasında boya sahip olmaları gerekiyor. Ayrıca vücut kitle endeksi THY tarafından tayin edilen kuruluşlar aracılığıyla tespit edilecektir. THY üniforması giydiğinde görünen yerlerde yanık, dövme ve piercing gibi şeyler olan kimselerin başvuruları da kabul edilmeyecektir. Ayrıca ilana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile mavi kart sahipleri başvurabilmektedir.

Adayların iyi derecede İngilizce bilmeleri gereklidir. İkinci bir dil bilen adaylar ise tercih edilecektir. İngilizce bilgisi hem mülakat öncesi hem de mülakat esnasında test edilecektir. Varsa ikinci yabancı dil bu da test edilecektir.

Sağlık Kontrolü;

THY kabin memuru alımı için önemli olan hususlardan bir diğeri de sağlık raporudur. Zira kabin memuru alımlarında detaylı bir şekilde inceleme yapılmakta ve sağlık sorunları detaylı bir şekilde incelenmektedir. Sağlık durumu düzenli aralıklarla firma tarafından kontrol getirilmektedir. Böylelikle personellerin her daim sağlıklı kalmaları sağlanmaktadır.

Zorlu bir meslek olan kabin memurluğu için Türk Hava Yolları geniş imkanlar sunmaktadır. Böylelikle işin karşılığı verilmiş olmaktadır. Dolayısıyla kabin memuru olmak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmamaları gereklidir. Kabin memuru alımı ile ilgili yeni gelişmelerin yaşanması durumunda sitemizden haberleri takip edebilirsiniz. Başvuru sürecini kaçırmamanız da son derece önemlidir. Adayların bilgi ve belgelerini doğru bir şekilde girmeleri de son derece önemlidir. Aksi takdirde başvuruları kabul edilse de atamaları yapılmayacaktır. Bu konuda dikkatli olunmalıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum