THY Part Time Çalışacak Öğrenci Alacak

THY Part Time Çalışacak Öğrenci Alacak

Türk Hava Yolları çalışmak isteyen ancak öğrenci olma durumu yüzünden gelir sağlayamayanlar için Part Time çalışabilecekleri iş bölümleri belirledi. THY öğrencilere verdiği müjdeli haber ile ilgili tüm detaylar şöyle.

Türk Hava Yolları Ağrı, Ankara, Antalya, Artvin, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Ordu, Giresun, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Van şehirleri personel alımı yapacak. Adaylarda KPSS şartı aranmaksızın öğrenci iken işe alım ve devamlılığı üzerine kariyer fırsatları sunulacaktır. Öğrenci çalıştığı saat üzerinden ücret alacaktır.

Part Time çalışacak öğrenciler hangi bölümlerde okuyor olmalı?

Üniversite Hava Lojistiği, Hava Trafik Kontrol Bölümü, Havacılık Elektrik Elektroniği, Havacılık İşletmeciliği, Havacılık Yönetimi, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi, Lojistik Lojistik Ve Taşımacılık, Lojistik Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği,Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri, Uçak Elektriği, Uçak Elektrik Ve Elektroniği, Uçak Elektroniği, Uçak Gövde Bakım, Uçak Gövdesi, Uçak Motoru, Uçak Teknolojisi, Uçak Yer Destek Sistemleri, Uçuş Harekat Yöneticiliği, Ulaştırma Ve Lojistik Bölümü, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Taşımacılık Ve Lojistik, Uluslararası Taşımacılık Yönetimi, Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Yer Hizmetleri okuyanlar başvurabilir.

Aranan şartlar T.C. vatandaşı olmak, doğum tarihi 1 Ocak 1994 ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında olması şartları aranacaktır. Şartları taşıyan adaylar, ilana kurumsal web sitesi üzerinden başvurmaları gerekiyor. İlan kriterini sağlayan adaylar adaylara Türkçe ve İngilizce mülakat yapılacak.

Alımı yapılan öğrenci ne iş yapacaktır?

Gelen ve giden uçak yolcularına istasyon hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getirmek, bilet tanzim etmesi gerekmektedir. Bilet ve bagaj kabulü sırasında ve uçağa alım esnasında uluslararası uçuşlarda müracaat eden yolcunun; bilet, pasaport, vize,oturum izni vb. seyahat belgelerini kontrol ederek, gidilecek ülkenin önceden belirlenmiş kurallarına uyumlu, eksiksiz ve geçerli olup olmadığını, iç hatlarda ise bilet ve kimlik eşleştirmesini yapmak. Bağlı olduğu (okuduğu) şehrin dışındaki başvuruları red edilecektir.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.