1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. THY Personel Alımı İş İlanları
THY Personel Alımı İş İlanları

THY Personel Alımı İş İlanları

Türk Hava Yolları tarafından çeşitli kadrolarda çalıştırılmak üzere personel alım ilanları yayınlandı. Başvurular Türk Hava Yolları resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvurular başlamış olup son başvuru tarihleri değişiklik göste

A+A-

Türk Hava Yolları (THY) tarafından yayınlanan personel alımı ilanında simülatör eğitim öğretmeni, Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığı’nda görevlendirilmek üzere personel, pilot adayı, bilgi teknolojileri alanında görevlendirilecek personel kadrolarına personel alımı yapılacağı duyuruldu.

THY personel alımı ilanlarına başvurular başlamıştır. Son başvuru tarihleri ilandan ilana farklılık göstermektedir. Başvuru yapmak isteyen adayların Türk Hava Yolları resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği tecrübeli ve tecrübesiz kadroların bulunduğu personel alımlarına başvuru yapmak için adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirtilmiştir:

Simülatör Eğitim Öğretmeni alımı için aranan şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 1978 tarihinden önce doğmuş olmak, en az lise mezunu olmak, SHGM’den disiplinsizlik gibi nedenlerden dolayı daha önce ceza almamış olmak, askerlik hizmetinin tamamlamış olmak olarak belirtilmiştir.

Tecrübe Şartsız 2. Pilot alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 1972 ve 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğmuş olmak, en az 4 yıllık lisans mezunu olmak, askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak, geçerli FROZEN lisansına sahip olmak, başvurduğu uçak tipinde 750 saate kadar tecrübe sahibi olmak şartları yer almaktadır.

Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığı’nda görevlendirilmek üzere personel alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olmak, iyi derecede İngilizce bilmek, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Muhasebe, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Maliye gibi bölümlerden mezun olmak gerekmektedir.

Bilgi Teknolojileri Alanında görevlendirilecek personel için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 1979 sonrası doğumlu olmak, seyahat engeli olmamak, 4 yıllık eğitim veren üniversitelerden en lisans düzeyinde mezun olmak, iyi derecede İngilizce bilmek, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak şartları aranmaktadır.

Tecrübeli 2. Pilot alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, 1 Ocak 1964 ve 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğmuş olmak, askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirebiliyor olmak, geçerli Frozen ATPL lisansına sahip olmak, en az 750 saat uçuş tecrübesi bulunmak olarak açıklanmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.