1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ticaret Bakanlığında Çalışan 2 Bin 500 Memur Sonuçları Bekliyor
Ticaret Bakanlığında Çalışan 2 Bin 500 Memur Sonuçları Bekliyor

Ticaret Bakanlığında Çalışan 2 Bin 500 Memur Sonuçları Bekliyor

Ticaret Bakanlığı tarafından Mart ayında gümrük personellerinin eş durumu tayinleri alınmıştı ancak sonuçlar halen açıklanmadı.

A+A-

Tercihler Aylar Önce Alındı

Ticaret Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan personeller eş durumu tayini için tercihlerini yapmıştır. İlgili yönetmelik maddesi gereği her sene Mart ayında tayinler alınır. Çalışma süresini doldurmadan yer değiştirmeye tabi tutulacak personel, çalışma süresini tamamlayarak yer değiştirmeye tabi tutulacak personel, mazerete tayininde bulunacak personel başvurularını yapacaktır. İşte bu madde kapsamında Mart ayında tercihler alınmıştı. Adaylar başvurularını yaptı ve bağlı bulundukları bölge müdürlükleri kanalıyla Başkanlığa gönderdiler. Ancak tayin sonuçları halen açıklanmadı. Bakanlık tarafından o günden beri hiçbir açıklama yapılmadı.

Sonuçlar Bir An Önce Açıklanmalı

Tayin talebinde bulunan memurlar bir an önce sonuçların açıklanmasını bekliyor. Özellikle ailelerinden ayrı olan personeller için tayin çok büyük önem arz ediyor. Yaz döneminin gelmesi ile tayin dönemi de başlamıştır. Yeni bir şehre yerleşecek, yeni bir işe başlayacak olan kişiler için her gün büyük önem arz ediyor. Çocuk sahibi olan memurların okul değişikliği yapması gerekecektir. Ev taşıma gibi uzun ve yorucu bir süreç memurları beklemektedir. Bu yüzden tercih sonuçları ne kadar erken açıklanırsa o kadar faydalı olacaktır. bakanlık tarafından bir an önce sonuçlar açıklanmalıdır ki adaylar tayine hazırlansın.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.