1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TİKA Memur Alımı Başvuruları Başladı
TİKA Memur Alımı Başvuruları Başladı

TİKA Memur Alımı Başvuruları Başladı

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı 11 Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Başvurular 8 Ocak 2018 tarihinde başladı.

A+A-

TİKA sözlü sınavla Genel İdare Hizmetleri Sınıfına 11 Uzman Yardımcısı alacak. Başvurular  08 Ocak 2018 tarihinde başlamış bulunmaktadır. 19 Ocak 2018 tarihine kadar başvuru işlemlerinin yapılması gereklidir. Yapılan inceleme ve değerlendirmeden sonra mülakata davet edilecek adaylar ve sınav tarihi TİKA Başkanlığının İnternet adresinden ilan edilecektir.

Alınacak Bölüm ve kontenjanları; İnşaat Mühendisliği bölümünden 2 kişi, Mimarlık bölümünden 1 kişi, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İktisat (1),  İşletme (1),  Kamu Yönetimi  (2),  Uluslararası İlişkiler (2) olmak üzere 6 kişi, Hukuk bölümünden 1 kişi, iletişim fakültelerinden 1 kişi olmak üzere 11 Uzman yardımcısı alınacağı bilgisi paylaşıldı.

Başvuru şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 01/01/2018  tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında İnşaat Mühendisliği, Mimarlık bölümleri, İletişim fakülteleri için KPSS P3, Hukuk için KPSS P4, İşletme için KPSS P24 İktisat için KPSS P14 Kamu Yönetim için KPSS P29 Uluslararası ilişkiler için KPSS P34 puan türlerinden en az 75 puan almış olmak, iki yıl içinde yapılmış YDS sınavında İngilizce, Fransızca, Arapça, İspanyolca veya Rusça dillerinden birinden en az (B) düzeyinde puan almış olmak.

Nasıl Başvurulacak?

TİKA Uzman Yardımcılığı sınavı için başvurular 08 Ocak 2018 tarihinde başlayıp, 19 Ocak 2018 günü mesai saati bitimine kadar yapılabilecektir. Başvurular, elektronik ortamda doğrudan TİKA internet adresinden istenen belgelerin eksiksiz olarak doldurularak başvuru tarihi bitimine kadar TİKA Başkanlığı (İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı) adresine şahsen, elden veya posta yolu ile iletilmesi ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ve ilânda belirtilen son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yapılmayan başvurular geçerli olmaz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler