1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TİM 10 Memur Alımı Yapıyor
TİM 10 Memur Alımı Yapıyor

TİM 10 Memur Alımı Yapıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği bünyesinde görevlendirilmek üzere 10 memur alımı yapılacaktır. İdari memur ve uzman yardımcısı olarak alım gerçekleşecektir.

A+A-

Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM 8 uzman yardımcısı ve 2 idari memur olmak üzere toplam 10 memur alımı yapılacaktır. Adaylar TC vatandaşı olmalı, askerlikle ilişiği olmamalı, 18 yaşını doldurmuş olmalı, istenilen lisans eğitim şartını sağlamalı 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmalı, kamudan yasaklı olmamalı, bazı suçları işlememiş olmalı, görevini yapmasına engel sağlık özrü bulunmamalıdır.

Başvuru şartları uzman yardımcılığı için başvuracak adaylar İngilizce yabancı dil sınavından en az 70 puan almalıdır. İkinci yabancı dil tercih sebebidir. KPSS’den en az 70 puan alınmalıdır. 2017 ve 2018 yıllarında yapılan sınav puanları kabul edilecektir.

Uzman yardımcılığı ve idari memurluk için siyasal bilgiler, hukuk, İİBF, iktisat, işletme, iletişim ve mühendislik fakülteleri ya da kamu yönetimi, uluslararası ticaret, matematik, istatistik ekonometri bölümlerinden mezun olmak gerekir.

Başvuru usulü başvurular en geç 12 Nisan 2019 saat 17.30’a kadar şahsen ya da posta yoluyla Türkiye İhracatçılar Birliği’ne yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar puanlarına göre sıralanacaktır. Belirtilen kontenjanın 4 katı kadar aday sınava çağrılır. Sözlü sınav sonrası alım yapılır. Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi genel sekreterlik web adresinde ilan edilir. Sözlü sınavda her jüriden en az 50 puan almak şarttır. Puan ortalaması ise 70’in üzerinde olmalıdır.

Başvuracaklar resmi siteye girerek başvuru yapabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler