TİM ve Tarım Kredi KPSS 60 Puanla Memur Alımı! Başvuruları ve Şartları

TİM ve Tarım Kredi KPSS 60 Puanla Memur Alımı! Başvuruları ve Şartları

Tarım Kredi Kooperatifleri ve Türkiye İhracatçılar Meclisi KPSS 60 puanla memur alımı başvuruları yapılıyor. Başvuracaklar öğrenim durumu ve KPSS puan türüne göre değişmekte olup şartlar ne olacak sorularının tüm detayları haber detaylarda.

TİM ve Tarım Kredi Kooperatifleri KPSS 60 puan kullanılarak başvuru yapılabilecek memur alımı ilanları bulunmakta olup başvuru şartları nelerdir haber içerisinde detaylanmıştır. Adayların öğrenim durumları ve daha diğer bütün şartlar tek tek verilmiştir.

Tarım Kredi Kooperatifleri yayınladıkları ilanlar ile 20 Memur alımı yapıyor. Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımları yapılacaktır. Alım KPSS’siz ve KPSS 60 puanla gerçekleşiyor. Ayrıca önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabiliyor.

Tekirdağ Bölge Birliği  Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi Alım İlanı. Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı ekli tablolarda belirtilen illerde istihdam edilmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapılacaktır. Yaş 30 yaşından büyük olmamak, (26.04.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.).Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),

Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İstanbul ili Avrupa Yakası ve Çanakkale ili Avrupa Yakası) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir. Lisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 21 Mayıs 2017 - 22 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmış olan 2017-KPSS (Lisans) ve 2018-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması, ayrıca adayların, Tablo I’de belirtilen Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Önlisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 04 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi KPSS ile 10 memur alımı yapılacaktır. İdari memur 2 kişi ve uzman yardımcısı 8 kişi olarak yayınlanan ilanlara başvurular alınmaya başlanmıştır. 35 üst yaş sınırlı olan ilanda İstanbul merkeze alım yapılacaktır. TİM 8 uzman yardımcısı ve 2 idari memur (idari memur engelli kadrosu) olmak üzere toplam 10 Memur alımı olacaktır.

TC vatandaşı olmalı, askerlikle ilişiği olmamalı, 18 yaşını doldurmuş olmalı, istenilen lisans eğitim şartını sağlamalı 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmalı, kamudan yasaklı olmamalı, bazı suçları işlememiş olmalı, görevini yapmasına engel sağlık özrü bulunmamalıdır. KPSS 70 puan şartı aranıyor.

Siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, iletişim ve mühendislik fakülteleri ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin kamu yönetimi, uluslararası ticaret, matematik, istatistik ekonometri bölümleri mezunu olmaları gerekmektedir. Başvurular 12 Nisan 2019 saat 17.30’a kadar şahsen ya da posta yoluyla Türkiye İhracatçılar Birliği’ne yapılacaktır.

TİM kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.