1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TMO Lise Mezun 55 Kamu İşçisi ve Memur Alımları
TMO Lise Mezun 55 Kamu İşçisi ve Memur Alımları

TMO Lise Mezun 55 Kamu İşçisi ve Memur Alımları

Yeni duyuru (TMO) Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü bünyesine lise mezunu 55 kamu işçisi ve memur alımları yapılıyor. TMO 55 personel alım şartları ve şekli haberde sunulmuştur.

A+A-

TMO farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere farklı branşlarda lise mezunu kamu işçisi ve memur alımları yayımlandı. Alıma başvurular 18 Temmuz 2019 tarihi bitimine kadar yapılması isteniyor.

Alımların tamamı teknisyen alımı şeklinde yapılacak olup, Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı-Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olması, Motorlu Ortaöğretim Kurumlarının Kimya Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olması, Ortaöğretim Kurumlarının Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olması şartı iller bazında değişiklik göstermektedir.

Alımların iller bazında alım sayıları şöyledir. Adıyaman 2 Teknisyen, Afyonkarahisar 19 Teknisyen, Balıkesir 2 Teknisyen, Bitlis 1 Teknisyen, Çorum 2 teknisyen, Denizli 1 teknisyen, Diyarbakır 1 teknisyen, Eskişehir 1 Teknisyen, Giresun 1 teknisyen, Hatay 2 teknisyen, Iğdır 1 Teknisyen, Kayseri 1 Teknisyen, Kırıkkale 1 teknisyen, Kocaeli 2 kişi, Mersin 6 kişi, Nevşehir 1 kişi, Ordu 1 kişi, Sakarya 1 kişi, Samsun 1 kişi, Şanlıurfa 1 kişi, Tekirdağ 3 kişi, Trabzon 3 kişi, Uşak 1 kişi olmak üzere Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğüne teknisyen kamu personeli alımı yapılacak.
Başvurmak isteyen adayların bu bu alımları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 9 ile 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 18 Temmuz 2019 gecesi, saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

TMO kamu işçisi ve memur alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum