1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TMSF 2018 Yılı 20 Kamu Personeli Alıyor
TMSF 2018 Yılı 20 Kamu Personeli Alıyor

TMSF 2018 Yılı 20 Kamu Personeli Alıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu 20 kişi Memur kadrolarına yerleştirilmek üzere alım ilanı kurumun kendi sayfasında yayınlandı.

A+A-

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu 5 kişi denetçi yardımcısı, 10 kişi uzman yardımcısı ve 5 kişi avukat olmak üzere 20 kişi kamu personeli olarak alınacaktır. Başvurular 30 Mart 2018 de başlayacak ilana son başvuru tarihi 13 Nisan 2018 olarak açıklanmıştır.

Ortak şartlar olarak 18 yaşından büyük olmak, 35 yaşını bitirmemiş olmak, T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak ve askerlik yapmış veya ilişiği olmayan adaylar başvuru yapabilir.

Başvurular 30 Mart 2018 tarihinden itibaren en geç 13 Nisan 2018 tarihi mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul (34394) adresine şahsen veya son başvuru tarihine kadar posta ile yapılacaktır. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

10 Uzman Yardımcısı ve 5 Fon Denetçi Yardımcısı alımı için Üniversitelerini siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı okulları bitirmiş olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2017 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP18 puan türünden en az 80 (Seksen) puan almış olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından 2016, 2017 ve 2018 yıllarında gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından veya Elektronik Yabancı Dil Sınavlarından (İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinden birinden) en az 50 (Elli) puan almış olan adaylar başvuru yapabilir.

5 Avukat için Üniversitelerin en az 4 (Dört) yıl süreli hukuk fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak ve Avukatlık ruhsatnamesine sahip olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından (B) grubu kadrolar için 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSS P3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmaları gerekmektedir. Başvuru ilan klavuzu kurumun internet sayfasında mevcuttur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.