Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Neler Ele Alınacak

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Neler Ele Alınacak

Ağustos ayının ilk iş günü itibariyle başlayacak olan toplu sözleşme görüşmeleri esnasında pek çok önemli konunun masaya yatırılması bekleniyor.

Önemli Başlıklar
Her yıl Ağustos ayının ilk iş gününde toplu sözleşme görüşmeleri yapılmaktadır. Bu görüşmelerde personellerin maddi ve özlük hakları ele alınmakta ve birtakım iyileştirmelere gidilmektedir. Bu kapsamda önümüzdeki Ağustos ayı içerisinde de görüşmeler başlayacak. 1 ay sürecek olan görüşmelerde kamu personellerine yapılacak olan zam, sözleşmeliliğin kaldırılması, 1. Dereceye yükselme hakkının tüm memurlara verilmesi, eşit işe eşit ücret uygulamasının hakkıyla yerine getirilmesi gibi daha pek çok konu masaya yatırılacak. 

Görüşmelerde memur ve işçi sendikaları taleplerini dile getirecek. Hükümet de bu talepleri dinleyecek ve orta yolun bulunması sağlanacak. Böylelikle her iki kesimin de memnun olarak masadan ayrılması sağlanacaktır. Ancak bu yıl toplu sözleşme görüşmelerinin daha hararetli geçeceği yönünde bir genel kanının var olduğunu da ifade etmek gerekir. Zira kamu personel rejiminde biriken sorunlar artık sistemi tıkamaya başlamaktadır. 

Hem personellerin daha mutlu bir şekilde hizmet vermelerini sağlamak hem de vatandaşı daha kaliteli hizmete eriştirmek için bu görüşmeler önem arz ediyor. Devlet memurları için elde edilecek kazanımlar ve yapılacak tüm iyileştirmeler sitemizden sizlerle paylaşılacaktır. Sitemizi takip ederek görüşmelerin detaylarını ve ortaya çıkan sonuçlarını en doğru ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.