1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Toplu Sözleşme İle O İşçilere %20 Zam Yapıldı
Toplu Sözleşme İle O İşçilere %20 Zam Yapıldı

Toplu Sözleşme İle O İşçilere %20 Zam Yapıldı

Erdemir İşyeri’nde çalışan işçilere verilecek zam oranı imzalanan toplu sözleşme ile belirlendi ve toplam zam oranı %20,99 olarak belirlendi.

A+A-

%11+%9 Zam Erdemir işyerinde çalışan işçilere verilecek zam oranı imzalanan toplu sözleşme ile belirlendi. bu sözleşmeye göre ilk 6 ay için %11 oranında zam yapılacak iken ikinci altı aylık süre için %9 oranında zam yapılacak. Yapılacak bu zam oranları ile yıllık bazda verilecek zam oranı %20,99 oranında gerçekleşmiş oldu.

İmzalanan toplu iş sözleşmesinde maaşların yanı sıra sosyal yardımlara da zam yapıldı. Örneğin kurban bayramında yapılan yardımda %110 oranında bir artışa gidildi. Diğer alanlarda yapılan sosyal yardımlar ise %18,5 oranında artırıldı. İmzalanan bu toplu iş sözleşmesi 31 Ağustos 2020 yılına kadar geçerli olacak.

Sözleşme personeller tarafından olumlu karşılandı. Böylelikle maaşlar enflasyon karşısında erimeden zamlar yapılmış oldu. 2020 yılının ağustos ayına kadar da bu zam oranları geçerliliğini koruyacak. Eğer bu süre zarfında ekstrem bir durum söz konusu olursa bu durumda yeniden zam yapılması söz konusu olabilir. 2018 yılında gerçekleşen enflasyon oranı da %20 civarındaydı.

Dolayısıyla bir önceki yılın maaşlarının erimesine müsaade edilmeyerek güncel oranlarda maaşlara zam yapılmış oldu. 2019 yılında enflasyon artışının daha düşük seviyede seyretmesi sayesinde maaşlarda dengenin sağlanması ve maaşların erimemesi daha kolay olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.