1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Torba Yasada Sağlık Çalışanlarına Düzenleme Var
Torba Yasada Sağlık Çalışanlarına Düzenleme Var

Torba Yasada Sağlık Çalışanlarına Düzenleme Var

14 Mart tarihinde Meclis’te görüşülmesi beklenen torba kanunda sağlık çalışanları ile ilgili iyileştirmeler olduğu Sağlık Bakanı tarafından ifade edildi. Yıpranma Payı Geliyor...

A+A-

Tüm sağlık çalışanlarına yıpranma payı verileceği bizzat Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından dile getirildi. 4 yıl çalışmış olan sağlık çalışanlarına 1 yıllık yıpranma payı verilecek. Bu sayede daha erken emekli olabilmeleri mümkün olacak. Ayrıca bu kapsamda ek maaş ödemelerinin yapılması da gündeme getirilmektedir. 

Mesai Dışında Ek İş İmkanı
Devlet     veya üniversite hastanelerinde görev yapan doktorların özel kurumlarda da mesai saatleri dışında çalışabilmelerine yönelik olarak ekstra çalışmaların yapıldığı da Bakan Demircan tarafından ifade edildi. Bu sayede kalifiye doktorlar hem devlette hem de özelde aynı anda çalışabilecekler. Bu da doktor açığının kapatılmasına da katkı sunacaktır. 

Ayrıca hekimlerin uluslararası arenada tanıtımları yapılacak ve bu sayede tanınırlıkları artırılacak. Bununla birlikte yapmış oldukları işlemler için döner sermayeden ek gelir elde etme imkanına da kavuşabilecekler. 

Tüm bu düzenlemeler meclis oylamasında kabul edildikten sonra Cumhurbaşkanının onayıyla resmi gazetede yayınlanacak. Ardından da yürürlüğe girecek olan bu düzenlemeler ile sağlık çalışanları yeni özlük haklarına kavuşabilecekler. Düzenlemenin kısa süre içerisinde hayata geçirilmesi sağlık çalışanları için de bir hayli sevindirici bir haber olacaktır. Tüm sağlık çalışanlarını ilgilendiren bu torba kanun yürürlüğe girmesi için tüm çalışanlar dört gözle bekliyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.