TRT personel alımı başvuruları devam ediyor

TRT personel alımı başvuruları devam ediyor

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından yapılacak olan personel alımlarına ilişkin güncel başvuru ekranlarına ait sistem açıldı. TRT personel alımı başvuru şartları nelerdir? TRT iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır? Detaylar haberimizde…

Medya ve yayıncılık alanında devlet kurumu olarak nitelikli faaliyetlerine devam eden Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından farklı unvan ve niteliklere ait olmak üzere yeni personel alımlarının yapılacağı açıklandı.

TRT İş İlanları

Kurumun kendi kariyer sayfasından yayımladığı üzere ilan edilen personel alımlarına dair; unvan bilgileri ve başvuru şartları beli oldu. Aşağıda detayları ile yer aldığı üzere TRT bünyesinde 8 farklı unvanda personel alımı yapılacaktır.

Unvan Bilgileri

TRT kariyer sayfasından ilan edildiği üzere; Medya Planlama Uzmanı, Marka İletişim Uzmanı, Senior Project Manager, Planning Producer, News Editor, Reklam Satış Yöneticisi, Kıdemli Reklam Satış Yöneticisi ve Senior Producer unvanları ile istihdam süreçleri başlatılacaktır.

Başvuru Şartları

Medya Planlama Uzmanı alımları için adayların İstanbul ilinde görev yapmaya elverişli koşullarda bulunması şarttır. Adayların; 6-7 yıllık medya planlama tecrübesi ile başvuru yapması tercih sebebi olup; Çok iyi derecede İngilizce bilen ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Marka İletişim Uzmanı alımları için İstanbul ikamet şartı aranmakta olup; önde gelen üniversitelerin tercihen İletişim Fakültelerinden mezun olan ibaresi ile nitelikli personellerin başvurularının kabul edileceği beyan edilmektedir. İngilizce bilgisi en az B1 düzeyinde olan adayları başvuruları dikkate alınacaktır.

Kıdemli Proje Yöneticisi unvanı ile Senior Project Manager title sahibi olan; Endüstri Mühendisliği veya benzeri bir alanda lisans mezuniyetine ve iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Planlama Yapımcısı unvanı ile yapılacak olan personel alımı için adayların TRT World çalışmaları dahilinde Washington DC / USA merkezlim çalışmalara katılabilecek olan; dil yeterliliğine sahip olan ve en az 3 yıl deneyimli olan personeller istihdam edilecektir.

Haber Editörü alımı için Washington DC / USA merkezinde İngilizce haber editörlüğü yapabilecek olan; kültürel alt yapısı geniş ve dil seviyesi yeterli olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Reklam Satış Yöneticisi alımı için İstanbul ikamet şartı aranırken; adayların en az 3 yıl deneyimli; örgün lisans mezunu, tercihen İngilizce dışında bir yabancı dile daha sahip olan adaylar tercih edilecektir.

Kıdemli Reklam Satış Yöneticisi alımları için İstanbul’da ikamet eden ve mesleğinde en az 7 yıl tecrübesi olan; alanında piyasa bilgisine sahip olan adayaların başvuruları kabul edilecektir.

Son olarak Kıdemli Yapımcı unvanı ile İstanbul ikametine sahip olan; senaryo yazma kabiliyeti olan; alan ve prodüksiyon bilgisine sahip olan adayların başvuruları kabul edilecektir. En az 6 yıl deneyim şartı bulunmaktadır.

TRT Personel alımı başvuru ekranı aracılığı ile şahsen ve online olarak başvurular kabul edilmektedir.

TRT iş ilanları başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum