1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. TSK K.K.K. En Az Lise Mezun Sivil Memur Alımı
TSK K.K.K. En Az Lise Mezun Sivil Memur Alımı

TSK K.K.K. En Az Lise Mezun Sivil Memur Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bünyesine 12 kişi En az lise mezunu Memur alımı gerçekleştiriyor.

A+A-

Milli Savunma bakanlığı bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alım ilanı yayınladı. Türk Silahlı Kuvvetlerine istihdam edilecek personeller Ankara, Isparta, Gaziantep (Islahiye)  ve Hatay (Antakya) illerine yerleştirilecektir.

Alınacak Elektrik teknisyeni Ankara 1 kişi , Isparta 1 kişi, Gaziantep 1 kişi ve Hatay 1 kişi alınacaktır. Ortaöğretim kurumlarının Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı ve dallarının veya Elektrik, Bobinajcılık, Elektrik-Elektronik, Otomatik Kumanda, Elektrikçilik Bölümü, Elektrik Tesisatçılığı, Elektromekanik Taşıyıcılar, Asansör, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Ototmasyon Teknolojisi (Elektronik), Elektronik, Radyoculuk, Monitörlük, Telekominikasyon, Elektrik-Elektronik Teknolojisi (Otamasyon Sistemleri Dalı) bölümlerinden birinden mezun olması gerekmektedir. KPSS sıralamasına göre sınava çağrılacaktır. Teknisyen kadrolarına alınacaklara uygulamalı sınav yapılacaktır.

Sıhhi Tesisatçı 5 kişi Ankara 2 kişi, Gaziantep 1 kişi, Isparta 1 kişi ve Hatay 1 kişi Lise Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme/Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanı ve dalarından veya Soğutma ve İklimlendirme, Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Sıhhi Tesisat), Tesisat Teknolojisi (Isıtma Sıhhi Tesisat ve Kaloriferi Sıhhi Tesisat-Isıtma, Sıhhi Tesisat- Kalorifercilik-Isıtma, Isıtma-Havalandırma, Tesisat Teknolojisi, Gaz Dağıtımı, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Doğalgaz), Tesisat Teknolojisi (Isıtma-Doğalgaz İç Tesisatçılığı), Tesisat Teknolojisi (Isıtma-Doğalgaz Yakıcı Cihazları Bakım ve Onarımı), Tesisat Teknolojisi (Isıtma-Doğalgaz Şebeke Tesisatçılığı), Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Tesisat) bölümlerinin birinden mezun olması şart.

Matbaa Teknikeri Isparta 1 kişi alımı için lise önlisans Matbaacılık, matbaacılık ve baskı teknikeri veya matbaacılık ve baskı teknolojisi işleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak. Tasarım ve Basım-Yayımcılık, Bilgisayar Destekli Yayıncılık veya Masaüstü Yayıncılık, İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı, Serigrafi, Basım ve Yayın Teknolojileri ön lisans bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilirler.

Emlak Teknikeri Ankara 1 kişi Önlisans Harita, Harita Kadastro/Harita ve Kadastro, Harita Teknikerliği veya Harita ve Maden Ölçme önlisans programlarının birinden mezun Olanlar yapabilir.

Bilgisayar Mühendisi Ankara 1 kişi Lisans Bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olan kişiler başvuru yapabilir.

Başvuruları başlayan ilana 12 Ocak 2018 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığı internet ortamında ön başvurular yapılacaktır. Başvuracaklar Kamu Personeli Seçme Sınavına göre sıralanacak olup Bay veya Bayan olabilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum
İlgili Haberler