TSK ve MSB’deki Sivil Memurlar İçin Uzmanlık Geliyor

TSK ve MSB’deki Sivil Memurlar İçin Uzmanlık Geliyor

Diğer kariyer mesleklerinde olduğu gibi TSK ve Milli Savunma Bakanlığı’ndaki sivil memurlara da uzmanlık kadrosu getirilecek.

Yaş Şartı Olmayacak

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde sivil memur olarak çalışanlar için uzmanlık düzenlemesi getiriliyor. Böylelikle merkez ve taşra teşkilatlarında çalışan memurlar uzmanlık sınavına girerek terfi edebilecek. Bunun için hazırlanan kanuni düzenlemeye göre ilk etapta yaş ve yabancı dil gibi şartlar aranmayacak. Bunun yerine sadece kurumda 3 yıl çalışmış olmak şartı aranacak. Ancak daha sonradan yaş ve yabancı dil gibi ek şartlar getirilmesi söz konusu olabilir. 

Sivil memurların uzman yardımcılığı veya uzman kadrolarına geçmesi ile birlikte maaşlarında da artış yaşanacak. Bu sayede sivil memurlar kendilerini geliştirme yönünde gayret de sarf edeceklerdir. Düzenlemenin ne zaman hayata geçirileceği henüz bilinmiyor. Ancak hazırlanan teklif Meclis’e sunulduktan sonra partiler tarafından görüşülecek ve uygun görülmesi durumunda kabul edilecek ve yasalaşacaktır. Bundan sonra ise tüm ülke genelinde uygulanmaya başlayacaktır. 

Ancak hali hazırda Meclis Genel Kurulu’na gelmiş böylesi bir teklif bulunmadığını da ifade etmek gerekir. Genel Kurul’a düzenleme ile ilgili teklif sunulması ile birlikte kanunun detaylarına erişmek mümkün olacaktır. Bu aşamada değişiklik yapılmasının talep edilmesi de söz konusu olabilir. Tüm bu hususlar oylamanın bitmesi ile netlik kazanacak ve ardından Resmi Gazete’de yayınlanacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.