TSK’da Önemli Atama Kararları, Resmi Gazete’de Yayımlandı

TSK’da Önemli Atama Kararları, Resmi Gazete’de Yayımlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Orduda önemli görevler için atamalar yapıldı. Söz konusu atamalar 28 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Türkiye kamu kurumlarında ve özellikle kuruluşların idari birimlerinde yaşanan görev değişiklikleri, son günlerde basında yer bulmaya devam ederken, bugün tarihli Resmi Gazete’de önemli kararları yayımlanmaya devam etti.

Ordu’da Önemli Atamalar Yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri ile yayımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile duyurulan atamalar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giriyor.

Son yayımlanan atama kararları dahilinde 6 generalin çeşitli görevlere atanmasına karar verildiği bilgisi, resmen ilan edildi.

6 General Ataması Yapıldı

Bahsi geçen 6 general atama kararında yer alan bilgilere göre; 6’ncı Mekanize Piyade Tümen ve Müşterek Özel Görev Kuvvet (MÖGK) Komutanlığı görevin için alınan karara göre, Tümgeneral Ahmet Ercan Çorbacı’nın görevden alınmasının ardından, Tümgeneral Erhan Uzun göreve getirildi.

Ayrıca; 4’üncü Kolordu Komutanlığına Tümgeneral Ahmet Kurumahmut atanırken; 5’inci Kolordu Komutanlığına Tuğgeneral Tevfik Algan atandı.  

Yayımlanan atama kararlarına göre; 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığına Tuğgeneral Muammer Alper atanırken; 52’nci Motorlu Piyade Tümen Komutanlığına Tuğgeneral Hakan Yiğittürk atandı ve akabinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı Savunma, Planlama ve Proje Yönetimi Başkanlığına da Tuğgeneral İbrahim Dülger’in görevi teslim alacağı ilan edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.